Dziś odbyło się losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich Mistrzostw Europy w 2016 roku. Polska reprezentacja trafiła do grupy, którą określić można mianem „obiecującej”.

pilka warsztaty

Los sprawił, że Polska znalazła się w grupie D, w której jako rozstawieni byli Niemcy. Prócz naszych zachodnich sąsiadów w sześciozespołowej grupie znalazły się reprezentacje Irlandii, Szkocji, Gruzji i Gibraltaru. Czy los dla „biało-czerwonych” okazał się łaskawy?

– Już raz byliśmy podczas EURO w grupie marzeń, a wszyscy pamiętamy, jak to się skończyło. Czy teraz aż tak dobrą mamy? Trudno powiedzieć. Niemcy pewnie będą poza zasięgiem, ale reszta zespołów jak najbardziej do powalczenia. W ostatnich latach trudno mówić o sukcesach nawet w przypadku, gdy mieliśmy teoretycznie łatwiejszą grupę. Teraz w zasięgu jest drugie miejsce, o które powinniśmy walczyć ze Szkocją, Irlandią i Gruzją. Na straconej pozycji nie stoimy w każdym razie, ale o jakimś wielkim szczęściu trudno mówić – komentuje losowanie dla naszego portalu Mirosław Szymura, były szkoleniowiec beskidzkich klubów, obecnie pracujący z juniorami bielskiego Rekordu.