Jesienią piłkarze z Czechowic-Dziedzic długo prowadzili w konfrontacji z ekipą LKS-u '99 Pruchna, zwycięstwo dali sobie wydrzeć w końcowych minutach.

MRKS Czechowice rr Dziś taki scenariusz też był możliwy, wszak już do pauzy MRKS „odjechał” przeciwnikowi. W 14. minucie Mateusz Żyła w swoim stylu przymierzył z okolic 22. metra z rzutu wolnego. O gola drugiego postarał się Grzegorz Sztorc, któremu po uprzedniej centrze Wojciecha Szala asystował... Filip Orszula. To właśnie nieszczęśliwe wybicie zawodnika LKS-u '99 przyczyniło się w znacznej mierze do dogodnej pozycji i celnego strzału snajpera gospodarzy. Wynik tej połowy mógł być inny. W 32. minucie bardzo aktywny Marcin Bednarek uderzył w poprzeczkę, niebawem posłał kolejną próbę tuż obok słupka. Warto nadmienić, iż piłka w siatce przyjezdnych wylądowała raz jeszcze, lecz główkujący Grzegorz Gąsiorek znajdował się wówczas na pozycji spalonej.

Dramaturgia spotkania wzrosła po tym, jak w 49. minucie Bednarek po ziemi tym razem nie pomylił się ani o centymetr, zaskakując Roberta Jastrzębskiego. Kolejne ciekawe akcenty meczu to dośrodkowanie Żyły z rzutu wolnego i bliski powodzenia wślizg Michała Adamusa, strzał Jakuba Raszki z 14. metrów obok celu, czy następne uderzenie z dużą jakością w wykonaniu Bednarka. Doświadczony defensor chybił z dystansu „o włos”. Końcowe minuty to usilne starania ekipy z Pruchnej, by identycznie, jak w rundzie jesiennej doprowadzić do podziału punktów. Kilka razy w polu karnym czechowiczan robiło się gorąco. „Kocioł” ów to efekt choćby... pięciu kolejnych kornerów gości! Ich nadzieje zostały rozwiane w 89. minucie. Szal długą piłką odszukał Rafała Adamczyka, który ograł dwóch obrońców rywala i mocnym strzałem Andrzeja Skrockiego zmusił do kapitulacji.

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS ’99 Pruchna 3:1 (2:0) 1:0 Żyła (14', z rzutu wolnego) 2:0 G.Sztorc (35') 2:1 Bednarek (49') 3:1 Adamczyk (89')

MRKS: R.Jastrzębski – Cichura, Wolff, Gąsiorek, Szal, Niemczyk (90' Gałan), Sz.Jastrzębski (83' Kowalczyk), Raszka (80' Maliarchuk), Adamus, G.Sztorc (77' Adamczyk), Żyła Trener: Biskup

LKS '99: Skrocki – Wysiński, Bednarek, Kaszuba, Pańta, Orszula, Kowal, Błażejowski (75' Banot), K.Brachaczek, Ostrzołek, Chrysteczko Trener: Wrzesiński