Wiślanie dziś do Cięciny jechali z zamiarem zapewnienia sobie miejsca na podium w rozgrywkach PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej. Ten cel udało się im zrealizować po bardzo ciężkim meczu.

WSS Wisla rr

Ci którzy wybrali się dziś na mecz do Cięciny na pewno nie żałowali. Spotkanie bowiem obfitowało w wiele ciekawych sytuacji oraz - a raczej przede wszystkim - w  bramki. Obie ekipy strzeliły ich po tyle samo. Ale od początku.

Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Wuwera w pierwszych minutach zagrali wysoko, odważnie i... skutecznie. Już w 8. minucie w swoim stylu Szymon Płoszaj po ładnej, indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania. Chwil kilka później gospodarze ponownie znaleźli się w opałach. Tym razem dobrze w bramce spisał się jednak Dominik Szczotka. W sukurs dobrej postawie swojego bramkarza powędrowali zawodnicy z "pola". W 21. minucie podopieczni Seweryna Kośca doprowadzili do remisu. Z rzutu karnego nie do obrony huknął Marcin Kozioł. I  był to gol z rodzaju nobilitujących, wszak dziewięć minut później Świt wyszedł na prowadzenie. Przemysława Szalbóta z bliska pokonał rosły Bartłomiej Wandzel. To zapowiadało wielkie emocje po zmianie stron. I tak rzeczywiście było.

Poddenerwowani przyjezdni do wyrównania dążyli wytrwale, i swego dopięli. Ponownie swoim kunsztem błysnął Płoszaj. Rozpędzeni wiślanie w 72. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Adama Czyża. Owe trafienie było pierwszym w seniorskiej piłce dla 16-latka. I gdy trzecia siła bielskiej "okręgówki" powoli myślała już o pakowaniu walizek w doliczonym czasie gry dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Bohaterem miejscowej publiczności został Łukasz Biegun, a trzeba przyznać, że był to szaber bynajmniej w pełni sprawiedliwy dla dobrze grającego Świtu.

Świt Cięcina - WSS Wisła w Wiśle 3:3 (2:1) 0:1 Płoszaj (8') 1:1 Kozioł (21') 2:1 Wandzel (30') 2:2 Płoszaj (53') 2:3 Czyż (72') 3:3 Biegun (90')

Świt: Dom.Szczotka - Szumlas, Daw.Szczotka, Ł.Biegun, Kozioł, M.Kosiec, Pyjas, Szrajner, Kukioła, Wandzel (80' Gawron), M.Biegun Trener: S.Kosiec WSS Wisła: Szalbót - Łacek, Pietraczyk, Pilch (46' Szarzec), Płoszaj, Rucki (79' Pękala), M.Mazurek, D.Mazurek, Tomala, Czyż, Marekwica Trener: T.Wuwer