Tradycyjnie w formule turnieju final four toczyła się w ostatnich dniach walka o mistrzostwo Polski w futsalu kobiet. W półfinale "rekordzistki" zmierzyły się, podobnie jak rok temu, z AZS-em UAM Poznań. Do przerwy wszystko szło po myśli bielszczanek, wszak to one prowadziły jedną bramką po trafieniu Karoliny Czyż, która wykorzystała dogranie od Magdaleny Skolarz. Niestety, po zmianie stron "akademiczki" wykazały się sporą dozą determinacji i dzięki temu były w stanie przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. W spotkaniu o 3. miejscu na Rekord czekała batalia z AZS-em UJ Kraków.

Już od pierwszej minuty zarysowała się przewaga "rekordzistek", choć musiał minąć niespełna kwadrans, aby znalazło to odzwierciedlenie w rezultacie. Wynik meczu otworzyła Izabela Tracz, notabene wychowanka AZS-u. Bielszczanki nie zamierzały na tym poprzestać i jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższyła Wiktoria Nowak, puentując skutecznie podanie Klaudii Nowackiej.

W 33. minucie meczu krakowianki zdobyły gola kontaktowego, lecz reakcja biało-zielonych była taka, jak być powinna. 60 sekund później bramkę na 3:1 zdobyła Czyż. W końcówce meczu futstalistki AZS-u pokusiły się jeszcze o jedno trafienie, ale nie wystarczyło to, aby odebrać "rekordzistkom" brązowy medal Mistrzostw Polski w futsalu.