Mecz, który śni się po nocach

Jednym z ważniejszych spotkań w kontekście walki w dolnej części tabeli było starcie Przełomu Kaniów z KS-em Bystra. Spotkanie układało się po myśli kaniowian, którzy prowadzili już 2:0. Zespół z Bystrej podjął jednak "rękawice" i zdołał wywieźć remis z niełatwego terenu. - Do dziś ten mecz śni mi się po nocach. Mieliśmy tyle sytuacji, że mogliśmy już w pierwszej połowie zamknąć spotkanie. Boli ten remis. Zabrakło nam szczęścia, bo mogliśmy awansować w tabeli wyżej. Skuteczność nie była jednak naszą domeną w tym dniu - ocenia Zbigniew Wierzgoń, trener Przełomu

Hokej w Ligocie

Innym istotnym meczem dla dołu klasyfikacji był pojedynek LKS-u Ligota, która zaplątała się w walkę o utrzymanie, z ostatnią Iskrą Rybarzowice. Zespół prowadzony przez Zdzisława Hutyrę zdołał jednak przerwać złą passę, w której LKS nie potrafił zwyciężyć od prawie połowy sezonu. Drużyna z Ligoty pokonała "czerwoną latanię" 8:3. Z ważnych trzech punktów cieszył się także Żar, który na wyjeździe wygrał z Zaporą Porąbka 3:2. - Walka na dole w tabeli jest bardzo ciekawa. LKS Ligota musiała wygrać w meczu z Iskrą, szczególnie przed własną publicznością, i to uczyniła. W Porąbce również kibice obejrzeli ciekawe spotkanie. Żar nie zrobił na mnie wrażenia, kiedy graliśmy z nimi i wygraliśmy 3:1, ale widać, że zespół ten się rozkręca - przyznaje Wierzgoń.

Kto skończy na 2. miejscu?

W pozostałych spotkaniach Orzeł Kozy zwyciężył z Zaporą 3:2. Sokół Hecznarowice walczący o 2. miejsce na koniec sezonu wygrał po niełatwym spotkaniu z Zamkiem Grodziec 1:0 po golu Adriana Pająka z końcówki spotkania. Z dobrej strony pokazał się także aktualny wicelider, rezerwy GLKS-u, które zwyciężyły w starciu z Pionierem 3:1. - Wiemy, że mistrzostwo niemal na pewno trafi do "trójki" Podbeskidzia, ale jeśli chodzi o 2. lokatę - tu wszystko może się jeszcze wydarzyć. Sokół ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie, a widzimy, że zespół ten systematycznie punktuje. Co do Zapory, widać, że robi się to zespół własnego boiska. Na własnym obiekcie, ze sztuczną nawierzchnią, super grają piłką, ale na wyjazdach idzie im już nieco gorzej - zauważa szkoleniowiec Przełomu.