Wydarzenie.

Nad wyraz ciekawie zapowiadały się IV-ligowe derby, w których LKS Bestwina podejmował MRKS Czechowice-Dziedzice. To goście zanotowali iście piorunujący start, bo w 5. minucie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego z 20. metrów popisał się Błażej Adamiec. Na tym jednak czechowiczanie nie zamierzali poprzestać i finalnie zwyciężyli w tym pojedynku 6:2. – Może to zaskakiwać patrząc na sam wynik, ale zagraliśmy dobry mecz. Długimi fragmentami prowadziliśmy grę, ale każdy nasz najmniejszy błąd był karany. Doświadczony rywal doskonale wiedział, jak zachować się w momencie, gdy wypracował sobie znaczącą zaliczkę, a my zaczęliśmy się coraz bardziej otwierać – opowiada Sławomir Szymala, szkoleniowiec LKS-u.

Bohater.

Michał Czernek. Pomocnik MRKS-u zameldował się na boisku na początku drugiej połowy spotkania z LKS-em. Mimo to 24-latek pokazał swoją wartość, zdobywając dwie bramki.

Plusy i minusy.

+/- Drużyna z Czańca ponownie nie zdołała się przełamać. Tym razem podzieliła się punktami z Unią Turza Śląska. Piłkarze prowadzeni przez Szymona Waligórę zremisowali... 6. mecz z rzędu.

+/- W derbowym meczu pomiędzy Spójnią Landek a Kuźnią Ustroń emocji nie brakowało. Żadna ze stron nie zdołała jednak swojej wyższości udokumentować, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

- W roli nieznacznego faworyta II drużyna Podbeskidzia podejmowała ekipę Czarnych Gorzyce. Goście postawili jednak zbyt wymagające warunki, pokonując Górali 3:0.

- Drzewiarz dość niespodziewanie musiał uznać wyższość na własnym boisku ROW-u Rybnik.

- Liderujące rezerwy GKS-u Tychy zawitały w miniony weekend do Łękawicy, by zmierzyć się z miejscową drużyną Orła. Podopieczni Marcina Osmałka postawili twarde warunki gry, jednak finalnie to tyszanie zwyciężyli 3:2.