Bezlitosny mistrz

Jeśli ktoś spodziewał się, że mający zapewniony tytuł mistrzowski zespół ze Ślemienia w dwóch ostatnich spotkaniach zagra "na pół gwizdka", to mocno się przeliczył. W czwartek ekipa Piotra Jaroszka rozbiła GKS II Radziechowy-Wieprz 10:0, zaś w sobotę pokonała Jeleśniankę 8:2. Co ciekawe, po pierwszych 45. minutach tego meczu był wynik 2:2, a gospodarze - tak jak niemalże przez całą rundę wiosenną - prezentowali się bardzo solidnie. Po zmianie stron Smrek potwierdził jednak, że jest hegemonem tych rozgrywek. Ostatecznie beniaminek kończył z dorobkiem 71 punktów na swoim koncie. Drużyna Dariusza Kozieła zajęła natomiast bezpieczne, 10. miejsce. 

 

Baraże dla Muńcuła? Zasłużone 


- Gospodarze będą chcieli wykonać ostatni krok, by powalczyć w barażach o awans do ligi okręgowej. My natomiast nie jesteśmy chłopcami do bicia i chcemy to udowodnić. Jesteśmy podrażnieni meczem z poprzedniej kolejki, a nic tak nie motywuje jak sportowa złość - zapowiał mecz w Złatnej Mateusz Hernas, trener Koszarawy II. 

 

Przypomnijmy, że Muńcuł do starcia z żywczanami przystępował, mając już zagwarantowany udział w barażach o awans do Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej. Podopieczni Krzysztofa Karpety pokonali w Boże Ciało swojego głównego rywala - Beskid Gilowice 2:1, po golach strzelonych przez Kacpra NajzeraArkadiusza Romanowskiego (z rzutu karnego). W sobotę wicelider A-klasy podejmował outsidera i... nie zawiódł. Gospodarze pokonali żywiecką "dwójkę" 5:2. Co warte odnotowania, dla Koszarawy oba gole strzelił nastoletni Jakub Bieda

 

 

Kwartet pewny spadku 
LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze, LKS Juszczyna, LKS Sopotnia oraz Koszarawa II Żywiec - te drużyny w przyszłym sezonie będą rywalizować w B-klasie. Pewne spadku są z "okręgówki" są już bowiem zespoły Metalu Węgierska Górka, Skałki Żabnica i LKS-u Leśna. W Lidze Okręgowej musi się znaleźć także miejsce dla drużyny Czarnych-Górala Żywiec, która po wycofaniu się zimą z IV ligi, zdecydowała się przystąpić do rozgrywek o piętro niżej. Z Serie B przepustkę uzyskały natomiast ekipy SMS ŻAPN i Sokół Słotwina. 

 

Wciąż niepewna losu jest Koszarawa Babia Góra, która co prawda zajmuje 11. miejsce, ale także może opuścić szeregi A-klasy. Stanie się tak wówczas, gdy Muńcuł Ujsoły przegra mecz barażowy z LKS-em Pruchna. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 23 czerwca - gospodarzem będzie Muńcuł.

 

Wyniki 30. kolejki: 

 

Muńcuł Ujsoły - Koszarawa II Żywiec 5:2
Koszarawa Babia Góra - Beskid Gilowice 1:1 
LKS Sopotnia - Skrzyczne Lipowa 0:4
Jeleśnianka Jeleśnia - Smrek Ślemień 2:8 
Maksymilian Cisiec - Magórka Czernichów 1:1 
Orzeł II Łękawica - LKS Juszczyna 9:2
GKS II Radziechowy-Wieprz - Magura Bystra 2:3 

 

WYNIKI / TABELA