Do rozegrania w III-lidze śląsko-opolskiej pozostał jeszcze trzy serie spotkań, w tym ta najbliższa, zaległa kolejka numer 19. Szansę na postawienie kropki nad "i" i utrzymanie się w lidze mają piłkarze LKS-u Czaniec.

Nie bez kozery jednak w tytule napisaliśmy, że będzie to sportowa kropka. Wciąż bowiem nie wiadomo, jaki kształt będzie miała III liga w przyszłym sezonie i do jakich przetasowań dojść jeszcze może. Faktem jednak będzie, że sportowo, z zachowaniem obecnych reguł piłkarze z Czańca zachowaliby ligowy byt. Aby tak się stało, w meczu ze Startem Namysłów wystarczy zremisować. To pierwszy zespół pod kreską, mający obecnie sześć "oczek" straty do piłkarzy LKS-u Czaniec. Ewentualny remis zachowa więc status quo, ale nawet w przypadku niesprzyjających wyników w kolejnych dwóch kolejkach i zrównaniu się liczbą punktów z ekipą z Czańca, to podopieczni Mariusza Wójcika pozostaną lokatę wyżej. Wpierw jednak należy zapunktować, a mający nóż na gardle gości i realne jeszcze szanse na zachowanie ligowego bytu, nogi odstawiać nie będą. Toteż gospodarzy czeka ciężka przeprawa, z pewnością wcale nie łatwiejsza, aniżeli starcia z czołowymi zespołami ligi. Cel, jest jednak tylko jeden - zdobyć choćby punkt.

Bez wychodzenia na murawę punkty zdobędą w ten weekend piłkarze z Bielska-Białej, którzy w tabeli są na 3. miejscu ze stratą tylko trzech "oczek" do lidera z Opola. Odra zagra natomiast trudne spotkanie z wiceliderem z Rogowa, co może sprawić, że ewentualny awans w przypadku piłkarzy bialskiej Stali stanie się nader realny. W najlepszym z możliwych scenariuszy, bialanie po tej kolejce do pierwszego miejsca tracić będą raptem jedno "oczko"...

Program 19.kolejki:

15.06.2013 r. (sobota), g. 17:00: Polonia Łaziska Górne - Polonia Głubczyce LZS Leśnica - Swornica Czarnowąsy LKS Czaniec - Start Namysłów Pniówek Pawłowice Śląskie - Górnik Wesoła Szczakowianka Jaworzno - Skra Częstochowa Odra Wodzisław Śląski - LZS Piotrówka (g. 18:00) Odra Opole - Przyszłość Rogów (g. 20:00) BKS Stal Bielsko-Biała - Victoria Chróścice 3:0 (walkower)