Sukces bielszczanek jest pokłosiem bardzo udanego ćwierćfinałowego dwumeczu. W nim "rekordzistki" mierzył się z zespołem z Gdańska. Znad morza bielszczanki przywiozły cenną, dwubramkową zaliczkę, po zwycięstwie 4:2. O zwycięstwo z AZS UG łatwo nie było. - Mecz z gatunku tych, w których znaczącą rolę odgrywa stres. Wiedzieliśmy jak gdańszczanki grają, ale boisko zweryfikowało tę wiedzę. Jak niedawno mówiłem – tabele nie mają już żadnego znaczenia, dlatego uważam, że dziś wyciągnęliśmy z tego meczu maksimum. Odebraliśmy tu lekcje, po której wnioski zabierzemy ze sobą - mówił po meczu na łamach strony klubowej Samuel Jania, trener futsalowego zespołu kobiet Rekordu. 

W rewanżu, w Cygańskim Lesie, biało-zielone nie pozostawiły złudzeń. Zespół z Gdańska nie miał praktycznie żadnych argumentów w ofensywie, natomiast „rekordzistki” momentami przypominały drużynę, która pewnie i zdecydowanie gromiła rywalki w zasadniczej części sezonu. Efekt? Pewna wygrana 7:1 i historyczny awans do Final Four Mistrzostw Polski w futsalu. 

Turniej finałowy odbędzie się w terminie 27-28 marca br., a jego lokalizację poznamy w najbliższych dniach. Oprócz Rekordu w Final Four znalazły się: AZS UEK Słomniczanka Słomniki, AZS UAM Poznań oraz Unifreeze Górzno.