– Pierwsze co mi przychodzi na myśl w przypadku meczu w Bąkowie to... znak zapytania. Zryw pewnie awansował do A-klasy, z kolei w odniesieniu do zespołu z Rudnika słyszy się wciąż o problemach kadrowych. Mogę się oczywiście w takiej ocenie mylić, ale gospodarze powinni z atutu boiska skorzystać.

Dobry mecz w Goleszowie, jak zresztą kilka innych na inaugurację. Miejscowa drużyna pod wodzą nowego trenera, po drugiej stronie mocna ekipa z Hażlacha, która jawi się jako jeden z pretendentów, aby odegrać w lidze ważną rolę. Może być naprawdę ciekawie. Wynik „zakręci się” koło remisu, ale mimo wszystko Victorii przyznaję więcej szans.

Cukrownik jest trochę zagadką na tym etapie, choć wiem, że udało się stworzyć tam całkiem niezłą „pakę”. Wydaje mi się, że Cukrownik może w tym sezonie osiągać bardzo korzystne wyniku. U siebie pewnie chybianie sięgną po komplet punktów kosztem Orła Zabłocie.

Czytałem o odejściach kilku ważnych piłkarzy z zespołu z Pruchnej, ale pewnie w jakiś sposób problemy udało się rozwiązać. W Brennej tymczasem kłopoty głównie z boiskiem. Piłkarsko to u siebie zawsze mocny zespół, więc z tego względu postawię jednak na gospodarzy.

 


 

W Pucharze Polski Olza wysoko przegrała z IV-ligowcem z Ustronia, co może pokazywać ciągnące się kłopoty z poprzedniego sezonu. Błękitni za to niespodziewanie wyeliminowali Wisłę Strumień w rzutach karnych, więc oczekuję dobrego nastawienia tej drużyny po tak udanym starcie sezonu. Przyjezdni wygrają w Pogwizdowie.

Iskra u siebie zawsze jest silna. Poza tym wydaje się stabilniejsza kadrowo od zespołu z Kończyc Małych, u którego też słyszy się o jakichś trudnościach z zawodnikami. Nie zastanawiając się długo typuję triumf gospodarzy.

Jakby nie patrzeć nasz mecz z Błyskawicą to hit kolejki. Bardzo chciałbym, abyśmy wygrali na inaugurację. Nie lubię tego pierwszego meczu, bo zawsze to jakaś niewiadoma. Natomiast jesteśmy przygotowani do sezonu, frekwencja na treningach była tego lata wysoka. Stworzył się kolektyw, nad czym ciężko pracowaliśmy i liczę, że będzie to naszym atutem. Przeciwnika mamy mocnego, ale zrobimy wszystko, aby punkty zostały u nas. Liczę, że kibice będą mieli na co popatrzeć.


Program 1. kolejki:

6.08.2022 r. (sobota), g. 17:00
LKS Goleszów – Victoria Hażlach (g. 16:00)
Beskid Brenna – LKS '99 Pruchna
Zryw Bąków – LKS Rudnik
Strażak Dębowiec – Błyskawica Kończyce Wielkie
Cukrownik Chybie – Orzeł Zabłocie
Olza Pogwizdów – Błękitni Pierściec

7.08.2022 r. (niedziela), g. 17:00
Iskra Iskrzyczyn – LKS Kończyce Małe