Nie był to udany sezon dla piłkarzy Metalu Skałki oraz Maksymiliana. Ci pierwsi dryfowali przez cały czas po "ogonach" tabeli, drudzy szeregi ligi okręgowej opuszczają. Opuszczają w wstydliwy sposób.

Metal Skalka Zabnica1

O tym, że piłkarze z Ciśca "lecą" z ligi wiadome było już przed trzema tygodniami. Mimo to podopieczni Szymona Stawowego dwa poprzednie spotkania wygrali bardzo wysoko. Dziś chcieli wygrać trzecie. Miejscowy Metal Skałka był jednak barierą nie do przeskoczenia i dosłownie zdemolował drużynę gości.

Piłkarze prowadzeni przez Adama Śliwę prawdziwą salwę urządzili sobie już w pierwszej połowie meczu. W 32. minucie wynik spotkania otworzył niezawodny Dominik Natanek, który trzy minuty później go również podwyższył. O tym, że nie będzie to miły dzień dla 19-letniego bramkarza Maksymiliana, Adriana Pietrasika wiadomo było już w 42. minucie. Wówczas po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z siatki, wszak z rzutu karnego nie pomylił się Krzysztof Karpeta. Mało tego, tuż przed zejściem na przerwę gospodarze trafili na 4:0. Pewnym uderzeniem z pola karnego Pietrasikowi szans na interwencję nie dał dobrze zbudowany Dariusz Chowaniec.

Po dwóch minutach od ponownego wejścia na boisko po przerwie, było już wiadomo, że drugie 45. minut także będą prawdziwą hegemonią w wykonaniu Metalu Skałki, wszak piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Grzegorz Zawada. Mimo to Maksymiliana stać było na dwukrotne zaskoczenie Andrzeja Nowakowskiego. Wpierw gospodarzy "zaczepił" Mateusz Motyka, następnie mocno poddenerwował kapitan gości - Maciej Figura. Na dwa fanty ekipy z Ciśca żabniczanie odpowiedzieli czterema. W 70. minucie świetnie z lewej strony zakręcił Marcin Kochutek, później "dwupaka" skompletował Paweł Suski. Kamyczek do ogródka dorzucił również ponownie Chowaniec, który zawstydził  żegnającego się z ligą okręgową Maksymiliana Cisiec.

Metal-Skałka Żabnica - Maksymilian Cisiec 9:2 (4:0) 1:0 Natanek (32') 2:0 Natanek (35') 3:0 Karpeta (42') 4:0 Chowaniec (45') 5:0 Zawda (48' sam.) 5:1 Motyka (60') 5:2 M.Figura (65') 6:2 Kochutek (70') 7:2 Suski (76') 8:2 Chowaniec (85') 9:2 Suski (87')

Metal-Skałka: Nowakowski (80' Biegun) - Kalamus (46' Koźlik), Karpeta, Kumorek, Denys, Kochutek, Błachut (70' Strzałka), Natanek, Suski, Chowaniec, Pękala (75' Stawicki) Trener: A.Śliwa

Maksymilian: Pietrasina (85' Franczuk) - Zawada, Wróbel, Ł.Figura, Trzop, M.Figura, Gołębiowski, Pytel, Waluś, Frydel, Motyka Trener: Stawowy