Na obiekcie przy ul. Startowej odbył się ostatni w historii turniej Final Four. W przyszłym sezonie ekstraliga kobiet ma być rozgrywana normalnym systemem każdy z każdym, z jedną, ogólnopolską grupą. W ćwierćfinale MP "rekordzistki" rozegrały dwumecz z Nowy Świt Górzno. W pierwszym meczu w Górznie bielszczanki musiały uznać wyższość rywalem w stosunku 1:3. W rewanżu natomiast, który miał miejsce w hali Rekordu, odbył się istny thriller. Biało-zielone po pierwszym kwadransie przegrywały 1:3 i kwestia awansu wydawała się być bardzo skomplikowana. Futsalistki Rekordu wzięły sprawy w swoje ręce (a raczej nogi) i zdołały doprowadzić do dogrywki. Tam decydujący "cios" wymierzyła Wiktoria Nowak i "rekordzistki" mogły się cieszyć z awansu do strefy medalowej.

Tam jednak biało-zielone nie miały sobie równych. W półfinale futsalistki Rekordu pokonały pewnie Wierzbowiankę 5:1. Instynktem strzeleckim ponownie błysnęła Nowak, dzięki której "rekordzistki" objęły dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie rywalki Rekordu pokusiły się o trafienie kontaktowe. Te jednak podziałało mobilizująco na gospodynie turnieju. Dość wspomnieć, iż "rekordzistkom" wystarczyła niecała minuta, aby trzykrotnie fetować trafienie. Awans do niedzielnego finału stał się faktem, a podopieczne Samuela Jani zmierzyły się ze Słomniczanką Słomniki.

Na docenienie zasługuje fakt, iż bielszczanki od początku finałowego starcia zagrały odważnie w ofensywie. Efektem tego było prowadzenie 2:0 po golach Katarzyny Moskały oraz Martyny Gąsiorek. Tuż przed końcem pierwszej połowy Rekord stracił bramkę, lecz na więcej biało-zielone tego dnia nie pozwoliły. Po zmianie stron licznie zgromadzona widownia nie zobaczyła żadnej bramki, choć dwie okazje miała ku temu Karolina Czyż.

Po ostatniej syrenie futsalistki Rekordu mogły cieszyć się z sukcesu, który zapisze się na zawsze w annałach klubu z Cygańskiego Lasu - REKORD PO RAZ PIERWSZY MISTRZEM POLSKI KOBIET W FUTSALU!