Trzynaście państw, ponad 600 zawodników z 71 klubów, wzięło udział w X Pucharze Świata w karate WKF „Harasuto Cup”. Zawody w Łodzi przyniosły bielskie sukcesy.

Atemi Bielsko Z łódzkiej rywalizacji z bardzo dobrym wynikiem wrócili zawodnicy bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 6 medali – 2 złote i 4 brązowe. Medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyli: Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców. Ci sami zawodnicy odnotowali znakomity wynik zdobywając brązowe medale w konkurencjach kata indywidualne młodzieżowców oraz w kata indywidualne juniorek.

W gronie brązowych medalistów znaleźli się również: Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów oraz Dawid Gaweł w kata indywidualne młodzieżowców.

Nieznacznie tuż za podium uplasowali się: Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików, przegrywając walki repasażowe o miejsca trzecie.

Organizatorem zawodów był łódzki klub karate Harasuto. Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Łodzi oraz Polski Związek Karate.