– Bory u siebie pokonają LKS Pogórze, który wysoko przegrał z Piastem na inaugurację. Remis na trudnym terenie w Rajczy pozwala widzieć ekipę z Pietrzykowic w roli faworyta.

Ciekawy mecz w Strumieniu. Muńcuł zaprezentuje się pierwszy raz po awansie, natomiast Wisła po wysokiej porażce w Milówce. U siebie z beniaminkiem gospodarze powinni przynajmniej nawiązać walkę. To mecz, w którym muszą szukać punktów, bo wydaje się, że oba zespoły może czekać rywalizacja o utrzymanie.

W większości meczów ligowych GKS będzie zdecydowanym faworytem. Fakt, że Góral bardzo dobrze się prezentuje i w lidze, i w pucharze. Jest to zespół fajnie poukładany przez trenera Darka Ruckiego. Ale z tak silnym kadrowo i grającym na swoim poziomie rywalem nie będą mieli szans. Różnicą 2-3 bramek wygrają radziechowianie.

W Skoczowie spodziewam się sporych emocji. Beskid to niewątpliwie jeden z kandydatów do walki o mistrzostwo. Tym bardziej w takim spotkaniu musi sobie poradzić. Ale nie będzie to łatwy mecz dla gospodarzy. Może i będzie to starcie „na styku”, ale bez podpórki wskażę na wygraną Beskidu.

 


 

Spójnia po dwóch porażkach z Góralem będzie chciała się odkuć, z kolei Podhalanka to już na wstępie sezonu drużyna dobrze dyrygowana przez Sławka Szymalę. Mój typ to delikatne wskazanie na gości.

Zespołów z Leśnej i Ślemienia za bardzo nie znam w obecnym kształcie personalnym. Wynik może tu oscylować wokół remisu bramowego.

W naszym meczu w Puńcowie będziemy się bardzo starać, aby sprawić niespodziankę. Tempo rozpoczynające sezon ligowy nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Ta drużyna o tyle dobrze wygląda, że wygrała w tygodniu z IV-ligowcem z Ustronia w pucharowej potyczce. Czeka nas trudna przeprawa, jednak zrobimy wszystko, aby maksymalnie utrudnić rozpędzenie się gospodarzom. Będziemy szukali swoich szans. Zdecydowany faworyt tego meczu oczywiście jest, ale chcemy urwać punkty jednemu z najpoważniejszych kandydatów do awansu.


Program 2. kolejki:

20.08.2022 r. (sobota), g. 17:00
Bory Pietrzykowice – LKS Pogórze (g. 15:00)
Wisła Strumień – Muńcuł Ujsoły (g. 16:00)
GKS Radziechowy-Wieprz – Góral Istebna
Beskid Skoczów – Soła Rajcza
Spójnia Zebrzydowice – Podhalanka Milówka

21.08.2022 r. (niedziela)
LKS Leśna – Smrek Ślemień (g. 15:00)
Tempo Puńców – WSS Wisła w Wiśle (g. 17:00)