Podopieczni Adama Krygera bardzo szybko staną przed szansą na wymazanie z pamięci porażki z Gattą Zduńska Wola. W niedzielę ponownie zagrają przed własną publicznością. rekord_futsal4 Bielski Rekord w minioną środę w hali przy Startowej nadrabiał zaległości wynikające z uczestnictwa w UEFA Futsal Cup. Po zaciętym meczu musiał uznać wyższość drużyny z Zduńskiej Woli, przegrał 2:3. Goście w drugiej połowie strzelili decydującego gola, przez niemal kwadrans bronili korzystnego wyniku, skutecznie.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego z Bielska-Białej w Bielsku-Białej w niedzielę zmierzą się z AZS-em UG Gdańsk. Niewątpliwie są faworytem tego pojedynku. Akademicy w poprzedni sezon weszli wybornie, przez moment byli liderem, rozgrywki bieżące rozpoczęli źle. Po czterech meczach na swoim koncie mają tylko punkt wywalczony przed tygodniem w konfrontacji z Gwiazdą Ruda Śląska. „Rekordziści” zainkasowali sześć „oczek” po zwycięstwach z Pogonią Szczecin i wspomnianą Gwiazdą, ponadto zremisowali z Wisłą Kraków. Zagrają w niedzielę bez wyłączonych z gry od blisko trzech tygodni Douglasa oraz Pawła Machury.

Po 5. kolejce Ekstraklasy Futsalu nastąpi trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Związana m.in. z udziałem reprezentacji Polski w turnieju Czterech Narodów.

Rekord Bielsko-Biała – AZS UG Gdańsk – niedziela, godzina 18:00.