Jedna zadecydowała 

Pojedynek Pionier Pisarzowice z Sokołem był jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów z minionego weekendu. Spotkanie miało wszak charakter derbowy. Spotkanie rozstrzygnęła jedna bramka, zdobyta przez ekipę z Hecznarowic z rzutu karnego. - Z naszej strony początek meczu nie wyglądał dobrze. Mieliśmy swoje problemy kadrowe, graliśmy gołą "11". Bramkę zdobyliśmy po rzucie karnym i utrzymaliśmy korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra. Był to mecz walki jak na derby przystało, ale nie było też tak ostro jak mogłoby się wydawać - przyznaje trener Sokoła, Bogdan Swarzyński. 

 

 

Kolejka... walkowerów

W miniony weekend w bielskiej A-klasie byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji. Rzadko się wszak spotyka, aby dwa mecze zakończyły się walkowerem. Po raz kolejny na mecz z Rotuzem nie wyszła drużyna Wilamowiczanki, z kolei Zamek Grodziec w 13. minucie opuścił boisko w konfrontacji z LKS-em II Czaniec. - Wilamowiczanka jest już chyba pogodzona ze spadkiem. Dziwne jest jest jednak to, że nie wyszli na mecz u siebie... Zaskoczeniem dla mnie jest natomiast Zamek, gdyż w meczu z nami zaprezentowali się całkiem solidnie, ale termin meczu (niedziela, godzina 9:00) też pewnie zrobił swoje - zaznacza Swarzyński. 

 

Pogrom niespodziewany

W pozostałych meczach największą uwagę przykuwa wynik Przełomu Kaniów, który pokonał zespół z Bystrej aż 10:2. Swoje mecze wygrały również ekipy z Wapienicy, Międzyrzecza oraz Kobiernic. - Przełom jest na fali, dlatego ich wygrana nie jest niespodzianką, jej rozmiary jednak owszem. Zespół z Bystrej musiał mieć duże problemy w tym meczu - ocenia trener drużyny z Hecznarowic. 
 

Wyniki 23. kolejki: 

 

Orzeł Kozy - KS Międzyrzecze 1:5

Zapora Wapienica - LKS Ligota 2:1

Soła Kobiernice - Żar Międzybrodzie Bialskie 4:1

Przełom Kaniów - KS Bystra 10:2

Pionier Pisarzowice - Sokół Hecznarowice 0:1 

 

Wilamowiczanka Wilamowice - Rotuz Bronów 0:3 (wo)
 

LKS II Czaniec - Zamek Grodziec 3:0 (wo)

 

TABELA/TERMINARZ