Nowym opiekunem siatkarek BKS-u Aluprof Bielsko-Biała został wczoraj Mirosław Zawieracz. Poniżej prezentujemy krótką rozmowę z następcą Wiesława Popika.

Sportowebeskidy.pl: - Jak długo zastanawiał się pan nad ofertę działaczy BKS-u Aluprof? Mirosław Zawieracz: - Oferta była konkretna. Wiadomo, że BKS to dobrze zarządzany klub z tradycjami. Nie zastanawiałem się nad propozycją działaczy, bo nie było nad czym. Przyjąłem ją bez wahania.

Sportowebeskidy.pl: - Wspomniał pan o tradycji i dobrym zarządzaniu. Co jeszcze skłoniło pana do podjęcia pracy w Bielsku-Białej? M.Z.: - BKS zawsze walczy o najwyższe cele. Niezależnie od składu i budżetu mierzy wysoko. Tradycje i porządek w klubie to jedno, cele sportowe to drugie. Chcę walczyć o wysokie cele, dlatego jestem w Bielsku-Białej.

Sportowebeskidy.pl: - Skoro mowa o celach. Jakie postawił przed panem zarząd? M.Z.: - Rozmawiam o tym z zarządem. Ciężko w tej chwili określić konkretny cel. Zespół jest bowiem w budowie. Oczywiście będziemy walczyć o możliwie najwyższe. Zobaczymy na ile pozwoli nam na to tworząca się drużyna. W momencie ukształtowania się kadry, będę mógł na ten temat powiedzieć więcej.

Sportowebeskidy.pl: - Jak będzie wyglądała owa kadra? M.Z.: Wiadomo, że część zawodniczek grających w zakończonym sezonie opuściła zespół, część zostaje. Ciągle rozmawiamy i szukamy nowych siatkarek. Mamy kilka pomysłów i propozycji. Na konkrety trzeba poczekać.

Sportowebeskidy.pl: - Kto będzie tworzył wspólnie z panem sztab trenerski? M.Z.: - To też nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Piotr Matela i Iwo Wagner mają się w najbliższym czasie określić. Wszystkie tematy związane z kadrą i sztabem szkoleniowym pomału dogrywamy.

Sporotwebeskidy.pl: - W przyszłym sezonie w Orlen Lidze występować będzie kilku „krezusów”. BKS pod względem wysokości budżetu z Chemikiem Police czy Muszynianką Muszyna nie będzie się mógł równać. Nie obawia się pan, że te zespoły zdominują rywalizację i ciężko będzie nawiązać z nimi równorzędna walkę? M.Z.: - Zgadzam się z tezą, że kilka zespołów będzie pod względem finansowym przewyższać pozostałe. Chemik, Atom, Dąbrowa, Muszyna i Gwardia, to będzie „wielka piątka”. My postaramy się namieszać w lidze i przebić do czołówki.

Sportowebeskidy.pl: - Dziękuję za rozmowę. M.Z.: Dziękuję.