Mistrzostwa Świata ADCC, które odbyły się w ostatnich dniach w Polsce, przyciągnęły najlepszych zawodników z całego świata. W tym prestiżowym turnieju zawodniczki Dass Berserkers Team Bielsko-Biała pokazały niezwykłe umiejętności oraz determinację, co zaowocowało zdobyciem medali. Wiktoria Leśniewska była bezkonkurencyjna, co dało jej złoty medal. Basia Szybiak zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. 

 

Piotr Kopacz, reprezentujący również Dass Berserkers Team Bielsko-Biała, zajął w swojej kategorii 4. miejsce, co również jest godnym uwagi osiągnięciem, biorąc pod uwagę ogromną konkurencję. - Bardzo się cieszę, że widać w klubie ciągły rozwój nie tylko zawodników zawodowo walczących czy też amatorsko, ale także wśród naszych najmłodszych. To, że nasi najmłodsi cały czas z każdych zawodów przywożą mnóstwo medali, wiemy, jednak start na tak prestiżowej imprezie jak mistrzostwa świata ADCC i zdobycie medali naprawdę motywuje pozostałych do treningów oraz do startów na zawodach - skomentował sukcesy swoich podopiecznych trener Damian Herczyk. 

 

ADCC (Abu Dhabi Combat Club) to jedna z najbardziej prestiżowych organizacji zajmujących się grapplingiem na świecie. Jej mistrzostwa, znane jako ADCC World Championship, są uważane za jedne z najważniejszych i najtrudniejszych zawodów w tej dyscyplinie. ADCC zostało założone w 1998 roku w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Założycielem jest szejk Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan, który jest wielkim pasjonatem sztuk walki, szczególnie brazylijskiego jiu-jitsu. Jego celem było stworzenie zawodów, które wyłonią najlepszych grapplerów z całego świata, niezależnie od stylu czy federacji, co miało na celu promocję grapplingu jako sportu globalnego.