W minioną niedzielę rywalizowali futsaliści z grupy A Zimowej Ligi Biznesu. Już na inaugurację doszło do ciekawego pojedynku. Wówczas to zmierzyły się dwie ekipy, które nie zaznały smaku zwycięstwa: ABB konfrontował z Worker Service. Ten stan rzeczy zamienił się na korzyść tych drugich. Po interesującym starciu beniaminek pokonał drużynę Michała Szewczyka 6:4. Kolejnym istotnym meczem, dla losów w tabeli, była konfrontacja TI Fluid z Urzędem Miasta. Górą był zespół Daniela Ferugi, który zwyciężył 8:5. 

 

Wrażeń nie zabrakło również w starciu awizowanym jako hitowe. RE/MAX konfrontował w derbach z Murapolem. Starcie trzymało w napięciu do samego końca, drużyny wymieniały się "ciosami" niczym w bokserskim ringu. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się podziałem punktów i hokejowym rezultatem 6:6. Na koniec na fotelu lidera umocnił się Special Works, pokonując Piekarnię Jasiek 5:3. Special Works jest już pewny awansu do fazy play-off z pierwszego miejsca. 

 

W środę natomiast toczyły się mecze w ramach grupy B. Rzadko spotykanym wynikiem zakończyła się konfrontacja drużyny Nemak z EnerSys. Wynik 18:7, robi wrażenie! Co warte podkreślenia, wszystkie siedem bramek dla EnerSys zdobył... Ireneusz Fabia. Łatwego zadania nie miał również Davis Fabrics. Uniwersytet Bielsko-Bialski dzielnie stawiał opór wyżej notowanemu rywalowi i to Davis finalnie cieszył się z kompletu punktów i również jest pewny 1. miejsca na koniec fazy grupowej. Po porażce z Malko-Met szybko otrząsnął się Hutchinson, zwyciężając z Polbrass 2:1. Ostatnim spotkaniem przed przerwą na zimowe ferie było starcie Marion - Malko-Met zwieńczone wygraną tych pierwszych w stosunku 6:3. 

 

Wynik 6. kolejki Zimowej Ligi Biznesu: 

 

Grupa A, 21.01.2024 r. (niedziela) 

ABB - Worker Service 4:6

UM Bielsko/BKS - TI Fluid 5:8 

RE/MAX Home Professional - Murapol 6:6

Special Works - Piekarnia Jasiek 5:3

 

Wynik 6. kolejki Zimowej Ligi Biznesu: 

 

Grupa B, 24.01.2024 r. (środa) 

Nemak - EnerSys 18:7

Uniwersytet Bielsko-Bialski - Davis Fabrics 5:6

Hutchinson - Polbrass 2:1

Marion - Malko-Met 6:3