Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem i obie drużyny – z odmienną finalnie konsekwencją – dążyły do objęcia prowadzenia. Udało się to gospodarzom, którzy uzyskali zaliczkę w 25. minucie po strzale testowanego zawodnika. 7. minut później wynik podwyższył 19-letni Krzysztof Stanko. W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejął GKS, który częściej znajdował się przy piłce. Udokumentowaniem przewagi była kolejna bramka Stanki, ustalającego wynik spotkania na 3:0 dla dobrze rozpoczynającego cykl sparingowy reprezentanta „okręgówki”. Test-mecz ocenili także trenerzy ekip z Żywiecczyzny – a jak?

Sławomir Szymala (szkoleniowiec Podhalanki): Mimo że zagraliśmy pierwszy raz w takim zestawieniu personalnym i taktycznym, to jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu. Zawodnicy zrealizowali 80 procent założeń taktycznych nakreślonych przed spotkaniem. Przeciwnik również zaprezentował się bardzo dobrze, stworzył sobie 3 stuprocentowe okazje, ale wzorowo ze swoich obowiązków wywiązali się nasi bramkarze. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę – zaowocowało to zdobyciem trzeciej bramki. Myślę, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Co więcej, nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników, kilku z nich przebywa na urlopach. Niemniej jednak sytuacja kadrowa zespołu zaczyna się krystalizować i mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia będziemy mogli oficjalnie ogłosić kadrę zespołu na przyszły sezon.

Marek Gołuch (szkoleniowiec Stali Śrubiarnia): Podhalanka zwyciężyła zasłużenie. Oczywiście stworzyliśmy kilka klarownych sytuacji, ale zabrakło nam przysłowiowej zimnej krwi. Popełniliśmy proste błędy, po których straciliśmy 2 bramki. Wiemy, nad czym musimy popracować. Dla nas sparing był bardzo wartościowy, w trakcie okresu przygotowawczego chcemy się rozwijać i iść do przodu, dlatego też docelowo gramy wszystkie sparingi z drużynami z wyższego szczebla. Bardzo ciężko trenujemy w obecnym okresie przygotowawczym, a wynik jak na razie jest dla nas sprawą drugorzędną. Oczywiście mamy nadzieję, że w trakcie trwania rozgrywek ligowych nasza praca zaowocuje i będziemy rozliczani z punktów.