– Czysta „jedynka” w Radziechowach. Jakość piłkarska zrobi swoje. Spokojnie u siebie gospodarze poradzą sobie z Wisłą, bo widać po meczu pucharowym, że są w wysokiej formie.

Faworyt też klarowny w przypadku meczu w Wiśle. Beskid fajnie się prezentuje w tym sezonie. Dobre boisko w Wiśle będzie dodatkowo sprzyjać przyjezdnym. Typ – „dwójka”.


Podhalanka przez wzgląd na atut boiska, na którym nie gra się wcale łatwo, jest faworytem spotkania z Piastem. Niespodzianki tutaj żadnej nie przewiduję.

Wiadomo, że punktów drużyny z Ujsół i Pogórza bardzo potrzebują w rywalizacji na dole tabeli. Mieszkam w Ujsołach, więc kibicuję gospodarzom. Ekipy z Pogórza nie widziałem, natomiast pewnie na remis wyjazdowy ją stać.
 


 

Zdecydowanie Tempo pokona u siebie piłkarzy LKS-u Leśna. Tabela wszystko w zasadzie pokazuje. Bardzo solidni gospodarze przybliża się do mistrzostwa jesieni.

Darzę sympatią trenera Gierata, który był w Rajczy, ale przed jego obecnym zespołem ciężka przeprawa w postaci meczu w Istebnej z fizyczną drużyną przeciwną. Większe szanse na zwycięstwo ma Góral.

Liczymy po cichu, że beniaminek ze Ślemienia będzie zmęczony pucharowym meczem. Jedziemy na trudny do zdobycia teren niewygodnego rywala, ale jeśli będziemy skuteczni to wygramy. Chciałbym, aby ostatnia wygrana zapoczątkowała nieco dłuższą passę, co zapewniłoby nam na finiszu rundy w miarę spokojną zimę.

Program 12. kolejki:

22.10.2022 r. (sobota), g. 15:00
GKS Radziechowy-Wieprz – Wisła Strumień
WSS Wisła w Wiśle – Beskid Skoczów
Podhalanka Milówka – Piast Cieszyn

23.10.2022 r. (niedziela), g. 15:00
Smrek Ślemień – Soła Rajcza
Muńcuł Ujsoły – LKS Pogórze
Tempo Puńców – LKS Leśna
Góral Istebna – Bory Pietrzykowice