Odpowiedź na tytułowe pytanie jest bardzo prosta – należy ukończyć odpowiedni kurs. Takowy w najbliższym czasie odbędzie się w Skoczowie. wajda Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Skoczowie w grudniu br. zamierza przeprowadzić kurs dla kandydatek i kandydatów na sędziego piłki nożnej.

Jakie wymagania należy spełnić? Kandydat, kandydatka musi mieć ukończone 16 lat. Zainteresowanie tematyką piłkarską oraz dobry stan zdrowia, to również czynniki istotne.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Przyszli sędziowie muszą wykazać się znajomością przepisów oraz dobrą kondycją. Po zaliczeniu egzaminów kandydaci i kandydatki zostają arbitrami próbnymi. Na początku prowadzą mecze zespołów młodzieżowych. Jeśli wytrwają i się sprawdzą, czeka ich przekwalifikowanie na sędziów rzeczywistych. Potem... można pójść śladami Tomasza Wajdy z Łodygowic, który obecnie rozstrzyga spotkania T-Mobile Ekstraklasy.

Dodatkowe informacje na temat kursu można uzyskać pod wskazanym numer telefonu: 515 037 212. Chętni swój udział w kursie mogą zgłaszać do końca listopada br.