– Podobny potencjał jest w zespołach z Wisły i Strumienia. A zatem bramkowy remis, bo to drużyny niezłe w ofensywie, ale za to jednocześnie słabsze w defensywie.

W Rajczy zdecydowanym faworytem gospodarze. Własne boisko, potencjał dużo większy od rywala z Pogórza. Graliśmy zresztą z tymi drużynami teraz tydzień po tygodniu, stąd wydaje się to miarodajna ocena. Pewne zwycięstwo Soły.

Ciekawy mecz Podhalanki z Beskidem, bo w przypadku obu mówimy o czołówce tabeli. Mimo wszystko to Beskid chcąc zachować kontakt z Tempem Puńców musi wygrać. Podhalanka jest groźna na swoim boisku, ale postawię na gości z podpórką na ewentualny remis.

Tempo jest wyraźnie „na fali”. To główny faworyt do awansu, ma atut boiska, jest w formie i wygrywa kolejne spotkania wysoko. Nie ujmując nic bardzo dobrej przecież pod względem piłkarskim Spójni, zapowiada się pewna „jedynka”.

 


 

Na papierze Góral od LKS-u Leśna mocniejszy, ale trzeba zwrócić uwagę, że zespół przyjezdny lepiej radzi sobie w tym sezonie niż w poprzednim, bo punkty sobie „ciuła”. I może w Istebnej niespodziankę sprawić. Też byliśmy skazywani na porażkę, a wygraliśmy na wyjeździe. Typ „1X”.

Muńcuł i Bory bardzo potrzebują punktów, zwłaszcza tyczy się to gospodarzy. Różnica w tabeli jest mała, więc wskażę na podział punktów. Może i lepsze są Bory jako zespół, ale atut boiska i nóż na gardle będą istotnymi argumentami przeciwnika.

Trudny mecz dla nas. Piast ma identyczny bilans bramkowy i tylko 1 remis więcej niż my na koncie. Ostatnie mecze na boisku wygrywa, więc na pewno to mocna drużyna. Ale my też jesteśmy w dobrej dyspozycji, oprócz słabego meczu z Sołą Rajcza notujemy zwycięstwa, włącznie z tym z minionej niedzieli w Pogórzu. Będzie ciekawie. Chciałbym, abyśmy wygrali, bo przeskoczymy rywala i znajdziemy się za ścisłą czołówką. Czym wyższa pozycja jesienią, tym większa oczywiście satysfakcja. Zrobimy co w naszej mocy, aby wygrać, ale nie będzie łatwo i z należytym szacunkiem podchodzimy do rywala.


Program 14. kolejki:

6.11.2022 r. (sobota)
WSS Wisła w Wiśle – Wisła Strumień (g. 14:00)

7.11.2022 r. (niedziela), g. 14:00
Soła Rajcza – LKS Pogórze (g. 13:00)
Góral Istebna – LKS Leśna
Podhalanka Milówka – Beskid Skoczów
Smrek Ślemień – Piast Cieszyn
Tempo Puńców – Spójnia Zebrzydowice
Muńcuł Ujsoły – Bory Pietrzykowice