O ligowe podium walczy Pasjonat, to było widać na boisku. Tydzień temu drużyna z Dankowic rozgromiła Zaporę Porąbka 6:0, dzisiaj Skałkę Żabnica 8:1!  Pasjonat Dankowice - BKS Stal PP 2013 (1)

Dankowicki walec rozjechał kolejnego rywala po... porażce u siebie z Koszarawą. – Byliśmy po tym meczu podrażnieni, teraz nasza gra wygląda dobrze – mówi Artur Bieroński. Trudno z trenerem Pasjonata się nie zgodzić. Dwa mecze, 14 zdobytych goli, tylko jeden stracony. – Przeciwnik nie miał dzisiaj zbyt wiele do powiedzenia. Przeprowadziliśmy kilka składnych ataków, po których padały bramki – dodaje.

Jako pierwszy Andrzeja Nowakowskiego pokonał Mateusz Mazur, uczynił to w 6. minucie po raz pierwszy, ale nie ostatni. Niespełna kwadrans później było 0:2. Marcin Herman wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą piłka dwukrotnie lądowała w siatce gospodarzy. Najpierw Kornel Adamus, a następnie Mazur kończyli akcje celnymi główkami.

Również po strzale głową Mazur skompletował hat-tricka. W minucie 67. świetny mecz golem okrasił Wojciech Sadlok. Niemal każda akcja przechodziła przez pomocnika gości, zapisał na swoim koncie cztery kluczowe podania. W końcówce rozbitą Skałkę skarcił raz jeszcze Mazur... ponownie głową, wynik ustalił Herman.

Wojciech Drewniak wykorzystując sytuację sam na sam zapisał na swoim koncie honorowe trafienie.

Metal-Skałka Żabnica – Pasjonat Dankowice 1:8 (0:4) 0:1 Mazur (6') 0:2 Herman (20', z rzutu karnego) 0:3 Adamus (29') 0:4 Mazur (42') 0:5 Mazur (64') 0:6 Sadlok (67') 1:6 Drewniak (72') 1:7 Mazur (87') 1:8 Herman (88')

Metal-Skałka: Nowakowski – Śliwa, Kumorek, Karpeta, Kochutek, Denys, Drewniak, Błachut, Kalamus, Chowaniec, Natanek Trener: Z.Kupczak

Pasjonat: Śmiłowski – Tomala, Krawczyk, K.Wójcikiewicz, Małysz (62' Mar.Wróbel), Sadlok (71' Znamirowski), Herman, Adamus, Ogiegło, Patroń (55' Stasica), Mazur Trener: Bieroński