– Tabela pokazuje wyraźnie – LKS Goleszów jest na ostatnim miejscu, Bory są wiceliderem. Chciałoby się, aby drużyna z naszego podokręgu coś ugrała i nastąpił przełom. Ale to rywal jest faworytem i ciężko będzie nawet o choćby punkt.

Chciałbym podkreślić, że części żywieckich zespołów do końca nie znam, więc typowanie odbywa się głównie na podstawie wyników i tabeli, a nawet 1 mecz obserwacji często nie wystarcza na realną ocenę. W Milówce derby, a te rządzą się swoimi prawami. Z wiedzy posiadanej faworytem będzie Podhalanka, która się wzmocniła przed sezonem. Nam z Sołą Rajcza udało się ostatnio wygrać, ale nie był to łatwy mecz. Stawiam na Podhalankę.

Punktowo dużej różnicy między ekipami z Wisły i Żabnicy nie ma. Skałka jest tuż po pierwszym zwycięstwie w sezonie, ale to zespół z Wisły zagra u siebie i zdaje się mieć większy potencjał. Moim zdaniem to wykorzysta.

Dosyć ciekawy mecz w Strumieniu. Beskid aktualnie trochę niżej w tabeli, niż można się było spodziewać. Wisła prezentuje solidną piłkę, a remis w Drogomyślu nie był przypadkiem. Łatwy mecz dla gości to nie będzie. Lekkie wskazanie daję na Beskid, ale i remis jest możliwy.

Znam dużo lepiej Górala Istebna. Z GKS-em graliśmy na wyjeździe i na tej podstawie mogę stwierdzić, że ta drużyna ma większy potencjał. Ale trzeba pamiętać, że w Istebnej nikomu łatwo się nie gra. Mimo wszystko skłaniam się ku wygranej gości, ale remisu bym nie wykluczył przy splocie okoliczności sprzyjających.

Błyskawica będzie podrażniona domową stratą punktów. Mecz z Wisłą Strumień to były derby, a to specyficzne spotkania. Jeden z faworytów ligi jedzie teraz do Ślemienia na mecz z drużyną, której nie znam. Wydaje się, że nic Błyskawicy nie powinno przeszkodzić w zgarnięciu punktów.

Nasz mecz określiłbym jako interesujący. Stal-Śrubiarnia ma 2 punkty więcej, to mocny zespół z tego, co słyszę zewsząd, zresztą wyniki na to wskazują. Ciągle mamy trochę rotacji przy ogromnych problemach ze składem. Z wielu zawodników ostatnio regularnie korzystać nie mogłem. Teraz 2 wraca, 2 innych wyjeżdża, więc te perturbacje są. Ale wychodzimy na boisku za każdym razem i walczymy bez względu na to z kim gramy. Spodziewam się wyrównanego meczu i może jedna akcja okazać się tą decydującą. Wierzę w swoją drużynę, choć mam świadomość, że będzie ciężko.


Program 7. kolejki:

16.09.2023 r. (sobota), g. 16:00
Bory Pietrzykowice – LKS Goleszów
WSS Wisła w Wiśle – Skałka Żabnica
Victoria Hażlach – Stal-Śrubiarnia Żywiec
Góral Istebna – GKS Radziechowy-Wieprz
Wisła Strumień – Beskid Skoczów

17.09.2023 r. (niedziela)
Podhalanka Milówka – Soła Rajcza (g. 11:00)
Smrek Ślemień – Błyskawica Drogomyśl (g. 15:00)

Spójnia Zebrzydowice – Piast Cieszyn (mecz przełożony na 27.09.2023 r., g. 16:45)