Podopieczni Adama Noconia, który w porównaniu do meczu ligowego dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie, rozstrzelali niżej notowanego rywala. Sposobności, aby się wykazać nie miał strzegący dostępu do bramki 19-letni Damian Ziarko. Ponadto od pierwszej minuty grali inni pozyskani latem przez BKS zawodnicy: Fabian Klama, Jacek Jarnot, Seweryn Pielichowski i Robert Pieczur.

Po niespełna 15 minutach goście prowadzili 4:0, a na listę strzelców wpisali się po dwa razy Łukasz Radomski i Seweryn Caputa. Pierwszy z wymienionych tuż po rozpoczęciu gry precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, drugi chwilę po trafieniu numer cztery na swoim koncie miał hat-tricka. "Trójpaka" skompletował w drugiej połowie Radomski, trzykrotnie golkipera Sokoła pokonał także wspomniany Jarnot. Piłkarze Stali w Zabrzegu sfinalizowali łącznie 14 ataków, wynik ustalił w 85. minucie Marcin Wróbel, który zdobył dzisiaj dwa gole. Wcześniej futbolówkę do celu skierowali Łukasz Zakrzewski, Klama i Kamil Bezak