Z licznych sportów walki w naszym regionie prężnie rozwija się również kickboxing. Podopieczni klubu Beskid Dragon zanotowali w ostatnich dniach sporego kalibru sukcesy.

Beskid Dragon kickboxing W hiszpańskim Bilbao przeprowadzono Mistrzostwa Europy seniorów w kickboxingu w formach ringowych full-contact, low-kick i K-1. Uczestniczyło w nich aż 480 zawodników z 34 krajów. Swoje umiejętności potwierdziła w tym gronie Marta Waliczek z Beskidu Dragon, która uległa jedynie reprezentantce Rosji i finiszowała w kategorii low-kick -60 kilogramów na 2. miejscu.

Sześć medali padło z kolei łupem podczas Międzynarodowego Turnieju Czech Open, który odbył się w Pradze, w stawce pół tysiąca walczących. Ekipa Beskid Dragon osiągnęła następujące rezultaty: - Julia Setla - 1. miejsce Poinsfighting - Oliwia Martyniak – 2. miejsce Pointsfighting, 2. miejsce Light-contact - Jarosław Michalik – 2. miejsce Light-contact - Martin Konecki – 2. miejsce Pointsfighting - Oliwia Czader – 3. miejsce Pointsfighting - Emilia Zajdel, Patryk Bodzek, Julian Graboś, Mikołaj Maciaszek – wygrali po jednej walce i byli blisko medalowych lokat