W Kaniowie po raz drugi odbyło się Święto Sportu, podczas którego przeprowadzono kilka piłkarskich wydarzeń.

pilka warsztaty

Jednym z punktów imprezy było spotkanie przedstawicieli Zarządu Klubu LKS Przełom Kaniów ze strażakami z Kaniowa. Zwyciężyła 6:3 drużyna mająca z futbolem więcej wspólnego, a w jej szeregach ze świetnej strony pokazał się... trener zespołu seniorów, Wiesław Kucharaki, autor czterech goli.

Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w Turnieju Młodzików o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina. Prócz gospodarzy do turnieju przystąpiły ekipy z Bestwiny, Bestwinki i Zabrzega. W półfinałach LKS Bestwina pokonał rówieśników Przełomu Kaniów 2:1, a Sokół Zabrzeg dopiero w rzutach karnych (wynik meczu 0:0) pokonał młodych piłkarzy z Bestwinki. W meczu o miejsce na podium KS Bestwinka pokonała 1:0 gospodarzy. Z turniejowego triumfu cieszyła się zaś młodzież z Bestwiny, po wygranej 3:0 w finale z Sokołem. Przyznano również indywidualne nagrody. Najlepszym bramkarzem zawodów uznano Dawida Bielenina (Sokół Zabrzeg), a strzelcem Przemysława Szczypkę z LKS-u Bestwina.

Święto Sportu w Kaniowie, któremu dopisała publiczność, uświetnił pokaz żonglerki, którą wykonywał rekordzista Guinessa w podbijaniu piłką Andrzej Kukla.