Punkty we własnej hali stracił mistrz Polski. Rekord Bielsko-Biała w końcówce jeden uratował, niemal przez cały mecz gonił wynik. rekord chrudim foto paweł mruczek

Końcowy rezultat meczu należy... przyjąć z pokorą bądź dużą dawką niedosytu. Podopieczni Adama Krygera w 8. minucie stracili gola. Bartłomieja Nawrata pokonał Mateusz Niedźwiedź. Warto podkreślic, iż goście oddali wówczas pierwszy celny strzał na bramkę. Podrażnieni takim obrotem parkietowych wydarzeń "rekordziści" wyrównali momentalnie. Radek Polasek przywrócił stan wyjściowy uderzeniem w okienko. Gdy wydawało się, że „rekordziści” wchodzą w właściwy rytm, po raz drugi radość zapanowała w szeregach głogowian. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Szala, z bliska skierował futbolówkę do celu. Po pierwszej połowie dość niespodziewanie prowadzili przyjezdni.

Druga odsłona przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale... goście w swoich szeregach mieli Dariusza Pieczyńskiego, który najpierw zanotował trafienie na 3:1 - zwieńczył indywidualną szarżę Tomasza Urbaniaka, a następnie, gdy Rekord po bramce Polaska złapał kontakt, po raz drugi umieścił futbolówkę w „sieci”. Akcję, która przesądziła o stracie punktów przez „biało-zielonych” poprzedziła pechowa strata Artura Popławskiego, przy próbie wyprowadzenia kontrataku pośliznął się... na piłce. Podjęli, pomimo niekorzystnego obrotu spraw, rękawice gospodarze, w końcówce doprowadzili bowiem do wyrównania. W 38. minucie hat-tricka skompletował Polasek, a chwilę później stan meczu wyrównał Rafał Franz. Manewr z lotnym golkiperem przyniósł oczekiwany efekt. Trafienie na 4:4 poprzedziła zmarnowana przez Michała Marka "setka", mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę. Warto dodać, iż w drugiej części meczu gospodarze, od 29. minuty, przez 120 sekund grali w osłabieniu. Piotr Szymura za faula taktyczny obejrzał czerwoną kartkę.

Rekord Bielsko-Biała – Euromaster Chrobry Głogów 4:4 (1:2) 0:1 Niedźwiedź (8') 1:1 Polasek (10') 1:2 Szala (12') 1:3 Pieczyński (27') 2:3 Polasek (35') 2:4 Pieczyński (35') 3:4 Polasek (38') 4:4 Franz (39')

Rekord: Nawrat – Polasek, Janovsky, Popławski, Franz, Marek, Szymura, Biel, Szłapa, Kmiecik, Mentel Trener: Kryger