Wyjazd do Marklowic miał przypieczętować wicemistrzostwo IV ligi bielskiego Rekordu. Zadanie okazało się cokolwiek niełatwe.

rekord - unia Racibórz 1213

I zaświadcza o tym w największym stopniu premierowa odsłona. Po niej bowiem bielszczanom przyszło odrabiać dystans, w dodatku dwubramkowy! Nic jednak takiego obrotu wydarzeń nie zapowiadało, bo początek należał do podopiecznych trenera Ireneusza Kościelniaka, którzy kilka razy zmusili do wysiłku bramkarza i defensywę marklowiczan. Dwukrotnie golkiper Polonii bronił m.in. strzały Bartosza Woźniaka. Tym większym zaskoczeniem była sytuacja z 17. minuty. Wówczas Krzysztofa Michałowskiego do kapitulacji zmusił Łukasz Dzierżęga, który gola zdobył strzałem z imponującej, blisko 30-metrowej odległości. I znów do natarcia ruszyli goście, identycznie o gola pokusili się futboliści z Marklowic. Defensywa Rekordu nie upilnowała Piotra Kobeszki, a ten ulokował piłkę między słupkami. Wcześniej próby zmiany wyniku podjęli Damian Stolarczyk i po raz wtóry bezskutecznie Woźniak.

Klasyczne bicie głową w mur przypominał kwadrans otwierający drugie 45 minut. Przyjezdni nijak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego Beniamina Jastrzębowskiego. Ale, co się odwlecze... W 62. minucie sprytem wykazał się Dawid Ogrocki, dopinając wreszcie swego. Rezerwowy okazał się również bohaterem następnej akcji bramkowej bielszczan. Z jego wrzutki z bocznego sektora boiska skorzystał Woźniak i na 10 minut przed końcem ekipa wicelidera rozgrywek zwietrzyła szansę zgarnięcia pełnej puli. W bardzo zaciętej i atrakcyjnej końcówce, to Rekord zadał decydujący cios. Ponownie w roli głównej wystąpił zawodnik „z ławki”. Mieczysław Sikora sprawił, że w szeregach gości zapanowała radość, bo też punkty na finiszu cenne i wywalczone po naprawdę ciężkim boju, w okolicznościach nieprzewidywalnych.

Polonia Marklowice – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (2:0) 1:0 Dzierżęga (17') 2:0 Kobeszko (41') 2:1 Ogrocki (62') 2:2 Woźniak (80') 2:3 Sikora (90+4')

Rekord: Michałowski – Gaudyn, Wuwer (54' Sikora), Rucki, Grześ, Stolarczyk (56' Ogrocki), Jaroś (79' Biel), Papatanasiu, Żyła (56' Waliczek), Woźniak, Koczur Trener: Kościelniak