Piłkarze Soły Oświęcim rozegrali pierwszy sparing przed startem nowego sezonu. W wygranym 2:1  spotkaniu z Górnikiem Wieliczka trener Sebastian Stemplewski testował w sumie trzynastu zawodników.

Sola Oswiecim

Ze względu na grząską murawę stadionu w Wieliczce, mecz odbył się sztucznej murawie boiska „Nadwiślan” w Krakowie. Spotkanie rozegrane zostało systemem hokejowym. W trakcie trzech tercji piłkarze przebywali na boisku w sumie ponad 100 minut, a szkoleniowcy nie mieli limitu przeprowadzania zmian. Trener Stemplewski korzystał z tej możliwości bardzo chętnie, wprowadzając na boisko zawodników będących w Sole na testach. Na murawie pojawiło się w sumie trzynastu nowych graczy.

Solarze wygrali w Krakowie, jednak to nie wynik był najważniejszy. Trener Stemplewski nie krył rozczarowania postawą testowanych graczy i większość z nich odesłał do domu. Póki co ani on sam, ani zarząd klubu nie chcą zdradzać nazwisk testowanych piłkarzy. Kolejny, podwójny sparing czeka Solarzy dzisiaj. Część drużyny zagra dzisiaj w Gorzowie przeciwko Halniakowi Maków Podhalański. Druga połowa drużyny pojedzie na sparing z Zagłębiem Sosnowiec.