- W meczu z nami GKS zagrał trochę słabiej, ale jest faworytem starcia ze Spójnią. Kolejnym argumentem przemawiającym za drużyną trenera Seweryna Kośca jest fakt, że muszą zwyciężyć, by dotrzymać kroku liderowi, z którym zagrają w ostatniej kolejce. W drużynie Spójni jest trochę zawirowań związanych z odejściem trenera, ale z drugiej strony drużyna prezentuje się lepiej u siebie w bieżących rozgrywkach. Mój typ to "x2".

 

Będziemy chcieli się przeciwstawić drużynie Tempa i powtórzyć wynik z zeszłej rundy. Spotkanie można awizować jako mecz „Wisła vs Adamek”. Wyjdziemy na mecz skoncentrowani, liczymy także na słabszy dzień lidera.

 

Beskid Skoczów to kolejny zespół, który będzie chciał zachować dystans do lidera i zapewne pokona beniaminka z Istebnej. Stawiam na gospodarzy.

 

Na pewno Podhalanka będzie podrażniona porażką z Piastem. Jeśli trener Sławomir Szymala będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, to 3 punkty pojadą do Milówki. Bory nie są aktualnie w najlepszej dyspozycji, ale nie można ich skreślać. Co więcej, zagrają na swoim boisku. Każdy wynik jest możliwy. Ja postawię na gości i zabezpieczę swój typ remisem - „X2”.

 

 

Mimo tego, że Muńcuł jest podbudowany pierwszym zwycięstwem, to Piast jawi się jako zdecydowany faworyt spotkania. Goście na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. Jeśli miejscowi nie zlekceważą przeciwnika to zdobędą trzy punkty - „1X”.  

 

LKS Pogórze jest w wielkim dołku mentalnym. Przełamanie musi jednak nadejść. Czy stanie się to w konfrontacji z drużyną ze Ślemienia? Trudno powiedzieć, tutaj też każdy wynik jest możliwy, ale jeśli spojrzeć na tabelę to faworytem jest Smrek. Mój typ to zwycięstwo gości zabezpieczone „podpórką”.

 

Stadion w Leśnej to naprawdę trudny teren, gospodarze punktują właśnie u siebie. Będzie to mecz „o 6 punktów”, spotkanie dobre na przełamanie dla każdej z drużyn. Wisła na pewno nastawia się na to spotkanie podobnie jak LKS Leśna. Ten, kto wygra będzie miał spokojniejszą zimę. Mój typ to „12” - ten mecz z pewnością nie zakończy się remisem.

 

 

Program 13. kolejki:

 

29.10.2022 r., (sobota), g. 14:00

Spójnia Zebrzydowice - GKS Radziechowy-Wieprz

Wisła Strumień – Tempo Puńców

Beskid Skoczów – Góral Istebna

Bory Pietrzykowice – Podhalanka Milówka

Piast Cieszyn – Muńcuł Ujsoły

 

30.10.2022 r., (niedziela), g. 14:00

LKS Pogórze – Smrek Ślemień (g. 11:00)

LKS Leśna – WSS Wisła w Wiśle