Liczne zastępy testowanych zawodników decydowały o obliczu bialskiej Stali w sparingowej potyczce z MKS Trzebinia-Siersza.

gks katowice - bks stal

Dość wspomnieć, że w wyjściowym składzie desygnowanym do gry przez trenera Jana Furlepę znalazło się tylko czterech piłkarzy o „jawnych” personaliach. „Eksperymentalny” BKS zaprezentował się w konfrontacji z IV-ligowym przeciwnikiem całkiem przyzwoicie. W 34. minucie bielszczanie objęli prowadzenie, po składnej akcji i celnym uderzeniu Dariusza Ruckiego. A goli dla BKS-u mogło być w pierwszym fragmencie sparingu więcej. Albo jednak brakowało precyzji strzałom, albo też na drodze lotu piłki do siatki stawali piłkarze obronnych szyków ekipy z Trzebini-Sierszy. Druga odsłona to również dominacja trzecioligowca, potwierdzona trafieniem Marcina Habdasa, zawodnika zakontraktowanego już przez włodarzy BKS-u Stali. Identycznie, jak w meczu z Krupińskim Suszec, bielski zespół prowadzenia utrzymać nie zdołał, tracąc gola ustalającego wynik spotkania w 90. minucie, gdy testowany golkiper przepuścił łatwy z pozoru strzał.

Jak wypadli testowani futboliści? Różnie, choć z całą pewnością nie olśniewająco. Będą w każdym razie sprawdzani w kolejnych meczach.

MKS Trzebinia-Siersza – BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 (0:1) Gole dla BKS-u Stali: Rucki, Habdas

BKS Stal: Testowany bramkarz – testowany zawodnik, Antczak, Sornat, Zdolski,  testowany zawodnik, Rucki, testowany zawodnik, testowany zawodnik, testowany zawodnik, testowany zawodnik oraz Czaicki, Habdas, Brychlik, Czak, Caputa, Sieńkowski, testowani zawodnicy Trener: Furlepa