Apogeum piłkarskich emocji dopiero po godzinie 20:00. Adam Nawałka zadebiutuje w roli trenera polskiej reprezentacji. Przerwę na reprezentację wykorzystują kluby ekstraklasowe. Podbeskidzie zmierzyło się w Gliwicach z Piastem. tsp konieczny

Towarzyskie spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. W premierowej odsłonie nieco więcej z gry mieli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Po zmianie stron ton rywalizacji nadawali natomiast gospodarze. Jedyna bramka w tym pojedynku padła w 44. minucie. Gola do szatni zdobył Radosław Murawski, który z bliska na raty pokonał Piotra Adamka. Wyczyn zawodnika Piasta tuż przed końcem drugiej odsłony mógł skopiować Krzysztof Chrapek, ale z kilku metrów nie trafił do celu.

Swoje umiejętności przed przerwą zaprezentowało dwóch testowanych przez Podbeskidzie zawodników: Andrea Mbuyi-Mutombo oraz Mael Lepicier.

Test-mecz miał charakter zamknięty. Zarówno kibice, jak i dziennikarze nie mogli z wysokości trybun śledzić poczynań piłkarzy. Na takie rozwiązanie zdecydowali się obaj trenerzy. Dlaczego? Podbeskidzie w najbliższej kolejce zmierzy się z Górnikiem Zabrze, tydzień później Piast zagra z aktualnym wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy. Być może szkoleniowcy mają coś do okrycia... sposób na Górnika.

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0) 1:0 Murawski (44')

Podbeskidzie: Adamek – Sokołowski, Deja, Lépicier, Kwame, Jagiełło, Iwański, Urban, Mbuyi-Mutombo, Łatka, Pawela II połowa: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski, Kołodziej, Kupczak, Bartlewski, Malinowski, Kurowski, Chrapek Trener: Ojrzyński