Następcą Tomasza CieślikaKamila Kozieła, którzy prowadzili klub z Sopotni odpowiednio w rundzie jesiennej i wiosennej sezonu 2021/2022, został w połowie przerwy letniej Jakub Malarz. Pod wodzą tego szkoleniowca LKS występował na najniższym szczeblu ligowym na Żywiecczyźnie i zgromadził 11 punktów w 8 meczach. Po naradach z zarządem zdecydowano, że w dziele trenerskim wspomoże go Tomasz Tomiczek.

 

- W trakcie przygotowań wielu zawodników uznało, że odchodzi do innych klubów. Robert Marszałek Przemysław Gach trafili do Górala, a Wojciech Płaza do Magury Bystra. Z przerwaniem treningów nosi się także Grzegorz Ciućka. Postanowiliśmy z zarządem i trenerem, że razem spróbujemy skompletować kadrę drużyny i kilka kroków do celu udało się nam już zrobić, bo dołączyli do nas Marcin Polak Adam Janosz, związani w przeszłości z klubem z Mazańcowic. Dołączyć mają jeszcze Łukasz Raczek oraz zawodnicy występujący jak dotąd w klubach z bielskiej A-klasy. Na pewno na tym nie poprzestaniemy, rozmawiamy jeszcze z 3 potencjalnymi nabytkami, ale nie możemy zdradzić ich personaliów - mówi Tomiczek.

 

 

We wtorek zawodnicy b-klasowej drużyny w 11-osobowym składzie rozpoczęli treningi w hali w Jeleśni, w piątki będą trenować na boisku ze sztuczną murawą, a sobota będzie stała pod znakiem zajęć w terenie. – Nastawiamy się na spokojną grę, nie myślimy o żadnym awansie. Moim zdaniem karty są już praktycznie rozdane, a z awansu cieszyć się będą Grapa i Góral. W naszej sytuacji najważniejsze jest wprowadzanie do pierwszego zespołu młodych zawodników, bo wiemy, że to zaprocentuje w przyszłości. Podczas przygotowań do rudny wiosennej chcemy rozegrać przynajmniej 5 sparingów - klaruje Malarz.

 

LKS Sopotnia to klub balansujący na pograniczu 7. i 8. poziomu rozgrywkowego na Żywiecczyźnie. Aktualny sezon jest wyraźnie słabszy od pozostałych, bo klub zmagał się z różnymi problemami. - Z trudnej sytuacji udało się wyjść dzięki działalności Tomka Cieślika na rzecz klubu, a przede wszystkim za sprawą wiernych kibiców, którzy wspierali klub i uiszczali składki członkowskie. To dzięki nim udało się przetrwać ten ciężki czas dla klubu - zakończyli zgodnie trenerzy.

 

Harmonogram sparingów LKS Sopotnia:

12 lutego – Soła Żywiec

19 lutego – wolny termin

26 lutego – Góral 1956 Żywiec

4/5 marca – wolny termin

11/12 marca – wolny termin

18/25 marca – Skrzyczne Lipowa