BKS Stal Bielsko-Biała w kolejnym test-meczu miał zmierzyć się z Energetykiem ROW Rybnik. Beniaminek I ligi w ostatniej chwili odwołał jednak sparing. Podopieczni Jana Furepy ostatecznie towarzysko zagrali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. bks stal W wyjściowej jedenastce BKS-u na mecz z ligowym rywalem z Pawłowic Śląskich znalazło się miejsce dla czterech kandydatów do gry w zespole, który w zeszłym sezonie wywalczył wicemistrzostwo III ligi opolsko-śląskiej. Nie miało to wpływu na postawę „Stali”. Już w 11. minucie wynik rywalizacji, po podaniu Damian Zdolskiego, z najbliższej odległości otworzył zawodnik testowany przez Jana Furlepę. Bialski BKS przed przerwą po raz drugi udokumentował swoją przewagę. Tym razem na listę strzelców wpisał się aktywny Zdolski.

Drugą połowę można określić mianem „poligonu doświadczalnego”. Furlepa na plac gry desygnował ośmiu piłkarzy, którzy starają się o angaż w Bielsku-Białej. Nie wpłynęło to negatywnie na postawę drużyny, dążyła do zdobycia kolejnego gola i w 56. minucie dopięła swego. „Kandydat” pokonał bramkarza Pniówka w sytuacji sam na sam. W końcówce meczu honorowe trafienie dla pawłowiczan zapisał na swoim koncie Bartosz Wojtków, były zawodnik BKS-u.

Pniówek Pawłowice Śląskie - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (0:2) Gole dla BKS-u: Zdolski, zawodnicy testowani (dwie) BKS: Kozik - zawodnik testowany, Sornat, Antczak, Zdolski, Wójcik, Sieńkowski, Czaicki, Caputa, zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz zawodnicy testowani Trener: Furlepa