Zapora Porąbka po rundzie jesiennej znajdowała się w dolnych rejonach tabeli, rejonach bezpośrednio zagrożonych spadkiem do A-klasy. Bardzo dobra postawa zespołu prowadzonego przez Andrzeja Jurczaka wiosną zaowocowała utrzymaniem się w bielskiej „okręgówce” na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Zapora Porabka 1

W minioną sobotę Zapora Porąbka rozbiła swoją imienniczkę z Wapienicy 8:1. Dzięki temu zwycięstwu porąbczanie są już pewni ligowego bytu i w ostatnim meczu sezonu zagrają bez żadnej presji. - W każdym wiosennym spotkaniu graliśmy z nożem na gardle. Z Tempem w ostatniej kolejce wreszcie nie będzie dodatkowej presji. Cieszymy się z utrzymania, nie zamierzamy jednak odpuszczać. Podejdziemy do tego meczu w pełni skoncentrowani. Dla kilku piłkarzy to może być ostatni występ w barwach Zapory. Na pewno nie uda nam się wszystkich zatrzymać na przyszły sezonu. Nie przegraliśmy od dziewięciu spotkań, chcemy dopić do dziesięciu, więc o odpuszczaniu nie ma mowy - zapowiada Andrzej Jurczak, opiekun zespołu z Porąbki.

Zapora po rundzie jesiennej miała na swoim koncie 15 punktów i znajdował się na 15 miejscu w tabeli. W drugiej części sezonu zespół z Porąbki zanotował do tej pory 8 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki, co przełożyło się na 28 „oczek”. Lepszym bilansem na wiosnę pochwalić się mogą tylko Cukrownik Chybie i Spójnia Landek. Porównanie wyczynu Zapory z dokonaniem Podbeskidzia Bielsko-Biała nie jest chybione. - Od kilku kolejek podpierałem się w szatni przykładem Podbeskidzia. Mówiłem chłopakom, że nie ma dla nas lepszego przykładu. Należą im się podziękowania. Wytrzymaliśmy rundę pod względem kondycyjnym, wytrzymały też nasze „głowy”. Po pierwszej rundzie sytuacja nie była ciekawa. Solidnie przepracowaliśmy długi, zimowy okres przygotowawczy i to przyniosło efekt. Choć muszę przyznać, że bywało różnie. Przedłużająca się zimowa aura nie ułatwiała nam życia. Szkoda, że forma przyszła tak późno. Chwała chłopakom, za to, że grali do końca. Wiadomo, że na tym poziomie futbol jest dodatkiem do życia - stwierdza nasz rozmówca.