Pogrążona w kryzysie drużyna z Porąbki udała się na mecz z wiceliderem, który wobec potknięcia Spójni Landek mógł zniwelować część strat. KS Wisla rusek Kibice w Wiśle przeżyli huśtawkę nastrojów przynajmniej z dwóch powodów. W pierwszej fazie meczu gospodarze stracili dwa gole. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła do Łukasza Nycza, który zamknął akcję. W 18. minucie było 0:2. Piękną bramkę z ostrego kata zdobył Eryk Jaśkowiec, przymierzył w okienko. Przemysław Szalbót mógł w tej sytuacji zachować się lepiej. Pojedynek rozpoczął się zatem od sensacyjnego 0:2. – Nie byliśmy należycie skoncentrowani. Michałowi Pietraczykowi urodziła się córka, inny zawodnik oświadczył się. Te wydarzenia miały wpływ na rozluźnienie. Przez 20 minut nie było nas – mówi Tomasz Wuwer.

Pietraczyk rzeczywiście myślami był w innym miejscu. Tylko w pierwszej połowie mógł zdobyć pięć goli. Więcej zimnej krwi zachowali Mariusz Pilch oraz Mateusz Tomala. Obaj wykorzystali podania Pawła Leśniewicza, w drugim przypadku gol padł głową po rzucie rożnym. Wisła przed przerwą doprowadziła do wyrównania, po przerwie niepodzielnie panowała na boisku, podobnie jak po upływie pierwszych, wspomnianych 20 minut.

Trzy pierwsze akcje drugiej odsłony, to trzy zmarnowane okazje wiślaków. Prowadzenie objęli po upływie kwadransa. Dograną z kornera futbolówkę zgrał Leśniewicz, do celu skierował ją Mirosław Łacek. Następnie w długi róg przymierzył Bartłomiej Rucki. W końcówce dwójkowymi akcjami popisali się Sebastian i Dariusz Juroszkowie. Zanotowali po golu i asyście.

Gospodarze wygrali 6:2, mogli zdecydowanie wyżej. Szymon Płoszaj spędził na boisku 20 minut, w tym czasie zmarnował trzy sytuacje sam na sam. Pojedynek z Piotrem Janitkiem przegrał także Leśniewicz.

Szczerze muszę przyznać, że takiego meczu jeszcze nie przeżyłem. Wygraliśmy wysoko, ale zmarnowaliśmy sporo klarownych sytuacji – ocenił trener Wuwer.

KS Wisła w Wiśle – Zapora Porąbka 6:2 (2:2) 0:1 Nycz (10') 0:2 Jaśkowiec (18') 1:2 Pilch (26') 2:2 Tomala (41') 3:2 Łacek (59') 4:2 Rucki (75') 5:2 D.Juroszek (85') 6:2 S.Juroszek (90')

KS Wisła: Szalbót – Kotrys (80' Raszka), Łacek, Tomala, Kukuczka, Mazurek (46' S.Juroszek), Pilch, Rucki, D.Juroszek Leśniewicz (70' Płoszaj), Pietraczyk (65' Sternal) Trener: Wuwer

Zapora: Janitek – Deska, Jaśkowiec, Pawiński, Krasoń, Gąsiorek (80' Handzlik), Paw, Cyran, Cepiga (70' Targosz), Nycz, Lubański Trener: Szulc