– Z naszej perspektywy ciekawy mecz na otwarcie kolejki. Stawiam na remis, mimo że Piast rzadko dzieli się punktami i jest raczej bezkompromisowy. GKS może przy dobrym ustawieniu w obronie i czujności przy stałych fragmentach gry coś dla siebie zdobyć. Poza tym to Piast zdecydowanie bardziej musi walczyć o pełną pulę.

Ekipa z Goleszowa pokazała, że potrafi jednak zdobywać punkty, więc i w Ślemieniu może paść jakiś bramkowy remis. Tym bardziej, że outsider będzie chciał w końcówce sezonu pokazać, że aż tak reszcie ligi nie odstawał.

Wisła Strumień jedzie na małe boisko do Rajczy, które jest trudne dla drużyn przyjezdnych. Dużą rolę odgrywają tam stałe fragmenty, a że Wisła ma w swoich szeregach zawodników dobrze je egzekwujących, to jednak wygra. Choć moim zdaniem stanie się to po walce i zaciętym meczu.

Victoria gra otwartą piłkę, a z tego, co słyszałem nieźle wygląda też motorycznie. Ale zbyt ofensywne nastawienie może się źle skończyć w Drogomyślu ze względu na jakość po stronie Błyskawicy. Nie będzie niespodzianki – gospodarze u siebie pewnie zgarną punkty.

Będziemy się przyglądać z uwagą rywalizacji Borów z Beskidem. Mam nadzieję, że trener Gierat ma plan na zatrzymanie siły ofensywnej gości. Liczę na walkę gospodarzy, aczkolwiek mimo wszystko to raczej podopieczni Bartka Woźniaka powinni wygrać. W Beskidzie jest jakość przy odpowiednio dużej ku temu liczbie piłkarzy.

Zapowiada się na to, że Kamil ŻołnaRafałem Hałatem będą powiększać swój strzelecki dorobek. Może i goście z Zebrzydowic coś wymyślą, a przy odrobinie szczęścia sprawią niespodziankę? Z rozsądku typuję „1”, bo drużyna z Żywca nie dość, że gra ładnie dla oka, to jest odpowiednio poukładana.

Specyficzne boisko w Żabnicy. Skałka chce grać w piłkę i odbywa się to z różnym skutkiem, ale trzeba ten zespół pochwalić. Góral mocno czuje się w stałych fragmentach. Zwłaszcza auty w przypadku najbliższego wyjazdu mogą mieć znaczenie i uważam, że to przeważy na korzyść Górala.

Czeka nas zacięty pojedynek w Wiśle. Dużo zależało będzie od tego komu piłka siądzie lepiej na stopie tego dnia. Może się okazać, że wygra ten zespół, który pierwszy strzeli gola, a jestem przekonany, że coś do siatki wpadnie. Stawiam na to, że jednak wygramy po trudnym meczu.


Program 26. kolejki:

29.05.2024 r. (środa)
GKS Radziechowy-Wieprz – Piast Cieszyn (g. 18:00)

30.05.2024 r. (czwartek), g. 15:00
WSS Wisła w Wiśle – Podhalanka Milówka (g. 11:00)
Smrek Ślemień – LKS Goleszów
Soła Rajcza – Wisła Strumień
Błyskawica Drogomyśl – Victoria Hażlach
Bory Pietrzykowice – Beskid Skoczów (g. 16:00)
Skałka Żabnica – Góral Istebna (g. 16:00)
Stal-Śrubiarnia Żywiec – Spójnia Zebrzydowice (g. 17:00)