Dla Górali był to pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Chorwacji. Ich rywalem był zespół FK Javor, który jest 3. siłą serbskiej I ligi, a po 21 kolejkach traci pięć punktów do lidera rozgrywek. Od początku jednak zarysowała się przewaga bielszczan na placu gry. Szczególnie aktywny był Ezequiel Bonifacio, który swój dobry występ szybko okrasił golem. Argentyńczyk w 19. minucie wykorzystał przytomne podanie od Dawida Polkowskiego. Więcej goli w pierwszej części meczu nie uświadczyliśmy, choć w kolejnych fragmentach to Serbowie mieli nieco więcej do powiedzenia na boisku.

Po wymienieniu całej "11" bielszczanie postanowili pójść za ciosem. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Wełniak, który z bliskiej odległości pokonał bramkarz FK Javor. Nieco ponad 10 minut było już 3:0 i losy meczu były przesądzone. Kacper Gach sfinalizował efektowną akcję swego zespołu. Rywale Podbeskidzia w końcówce pokusili się o bramkę honorową.