Komplet widzów pojawił się na Stadionie Miejskim podczas ostatniego w tym sezonie meczu „Górali” w roli gospodarza. Szybko, zarazem intensywnie, kibice mieli powody do radości w walce o uniknięcie degradacji...

Bielszczanie zanotowali piorunujący początek spotkania. Już w 2. minucie z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Marcin Wodecki, a Bartłomiej Konieczny głową uradował miejscową publiczność. Na tym gospodarze nie poprzestali! Po 5. minutach było 2:0! Tym razem z dystansu znakomicie i nie do obrony przymierzył skuteczny ostatnio Fabian Pawela. Te wydarzenia nie wpłynęły korzystnie na postawę szczecinian, uspokoiły za to pewnych „Górali”, którzy niebawem – głównie po stałych fragmentach gry – wypracowali sobie kolejne okazje. W krótkim odstępie czasu miejscowi trafiali w poprzeczkę, i to dwukrotnie – za sprawą Roberta Demjana, a następnie Wodeckiego. Dopiero ostatni kwadrans tej części przyniósł przebudzenie „Portowców”. Największe zagrożenie stworzyła dwójkowa akcja Japończyków, ale do szatni bielszczanie zeszli w bardzo dobrych nastrojach.

Druga odsłona znów nie była w ich wykonaniu dobra, zresztą takie obawy miały podstawę patrząc na wcześniejsze potyczki „Górali”. Choć inicjatywę gospodarze posiadali, to już znacznie rzadziej „kotłowało się” pod bramką strzeżoną przez Radosława Janukiewicza. W 67. minucie dali o sobie znać szczecinianie. Pięknie z 25 metrów przymierzył z rzutu wolnego Maksymilian Rogalski i Richard Zajac musiał sięgać do siatki. Niebawem jednak pomocnik Pogoni pokazał się z zupełnie innej strony. Za faul na Paweli został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Natychmiast szansę zwietrzyli „Górale”. Bliski powodzenia był Damian Chmiel, również strzał z bliska Błażeja Telichowskiego omal nie dał Podbeskidziu gola numer trzy. Kolejnych trafień jednak nie było, a bielski zespół zanotował arcyważne zwycięstwo - drugie w sezonie na Stadionie Miejskim. Być może kluczowe w kontekście walki o ekstraklasowy byt!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 2:1 (2:0) 1:0 Konieczny (2') 2:0 Pawela (6') 2:1 Rogalski (67', z rzutu wolnego)

Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski – Wodecki (89' Malinowski), Łatka, Pawela (90' Sokołowski), Deja (52' Sloboda), Chmiel – Demjan Trener: Michniewicz