Kto myślał, że piłkarze bialskiej Stali będą mieli spacerek w konfrontacji z głubczycką Polonią, mógł być zdziwiony boiskowymi wydarzeniami.

bks stal

Goście bowiem od początku postawili bielszczanom wysoko poprzeczkę i już kilkanaście sekund po gwizdku sędziego mogli prowadzić. Krzysztofa Kozika solidnie rozgrzał strzałem z ostrego kąta Łukasz Bawoł. Podrażnieni gospodarze niebawem mieli jeszcze lepszą okazję. W sytuacji sam na sam z golkiperem Polonii znalazł się Marcin Kocur, jednak niepotrzebnie zwlekał z uderzeniem, marnując „setkę”. W 13. minucie snajper BKS-u Stali zameldował się ponownie pod bramką przyjezdnych. Tym razem golkiper Kamil Kosut stanął na wysokości zadania, parując strzał na poprzeczkę własnej bramki. Wydawało się, że gospodarze przejmują inicjatywę i niebawem trafią do siatki. To uczynili zgoła sensacyjnie piłkarze z Głubczyc. W 36. minucie, po rzucie wolnym, futbolówka trafiła pod nogi Bawoła, który precyzyjnie wcelował do miejscowej „świątyni”. Klasyczny wstrząs okazał się doskonałą mobilizacją dla... wicelidera rozgrywek. Nie minęło 120 sekund, a z dośrodkowania Marcina Gęsikowskiego skorzystał w świetnym stylu główkujący Przemysław Brychlik, ustalając wynik w połowie meczu.

Wspomniany przebieg starcia gwarantował emocje po zmianie stron, a przede wszystkim walkę o końcowe zwycięstwo. Ale tempo meczu spadło, brakowało również strzałów i akcji, które mogły przynieść powodzenie. Dopiero na niespełna kwadrans przed końcem nastąpiło znaczące ożywienie. Najważniejsze wydarzenie tego fragmentu to „11” dla miejscowych podyktowana po faulu na Mariuszu Mikodzie. Nie zwykł takich okazji marnować Kocur i zrobiło się 2:1 dla faworyta. Niebawem sytuacja nieco skomplikowała się, bo na „czerwień” w szeregach bialskiej Stali zapracował w opinii arbitra Adrian Olszowski. To nie zmieniło jednak oblicza konfrontacji. Skuteczny finisz wicemistrza III ligi opolsko-śląskiej przypieczętował Marcin Czaicki. I on dokonał tego strzałem „z wapna”.

BKS Stal Bielsko-Biała – Polonia Głubczyce 3:1 (1:1) 0:1 Bawoł (36') 1:1 Brychlik (38') 2:1 Kocur (74', z rzutu karnego) 3:1 Czaicki (86', z rzutu karnego)

BKS Stal: Kozik – Antczak, Gęsikowski, Mikoda (90+1' Lech), Wójcik, Rucki (61' Caputa), Czaicki, Wojtasik (51' Nowak), Olszowski, Brychlik, Kocur (83' Sieńkowski) Trener: Furlepa