10. Marcin Grzybowski (kajakarstwo, MKS Czechowice-Dziedzice)
40 lat na karku, a kajakarz z Czechowic-Dziedzic wciąż nie schodzi ze światowego "topu" w swym fachu. Kajakarz MKS-u w roku 2019 zajął 9. miejsce podczas Mistrzostw Świata w węgierskim Segedyn w koronnej konkurencji C-4 na dystansie 500 metrów. Na krajowym "podwórku" doświadczony sportowiec zajął 2. miejsce podczas Mistrzostw Polski.9. Patryk Wawrzyczek (judo, PTS Janosik Bielsko-Biała)
12 sekund – dokładnie tyle czasu potrzebował Patryk Wawrzyczek w finale Mistrzostw Polski Seniorów w judo, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zawodnik bielskiego PTS Janosik jest bez wątpienia nadzieją beskidzkiego regionu w kontekście Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, choć w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Wawrzyczek odpadł w 1/8 finału po walce z Mołdawianinem Denisem Vieru.


 
8. Łukasz Sierpina (piłka nożna, Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Po raz pierwszy od dłuższego czasu Podbeskidzie może uznać miniony rok za udany. "Górale" na koniec roku zameldowali się w ligowej tabeli na 3. miejscu, co daje dobry argument w dalszej walce o upragniony awans do Ekstraklasy. W zespole z Bielska-Białej kluczową rolę odgrywa Łukasz Sierpina, który nie tylko bardzo dobrze przewodzi zespołem, ale za jego nominacją przemawiają statystyki. W trwającym sezonie 19/20 Sierpina ma na swoim koncie 5 goli i 4 asysty. 7. Michał Marek (futsal, Rekord Bielsko-Biała)
Dla wychowanka Rekordu rok 2019 był wyjątkowy. Oprócz kolejnego triumfu w lidze, Pucharze Polski i Superpucharze Polski Michał Marek dołożył jakże cenne indywidualne osiągnięcia. To właśnie na jego ręce trafił tytuł MVP i króla strzelców Futsal Ekstraklasy sezonu 2018/2019. 6. Sebastian Kawa (szybownictwo, Aeroklub Bielsko-Bialski)
Dyscyplinę reprezentowaną przez pilota Aeroklubu Bielsko-Bialskiego można traktować w jakiejś mierze z przymrużeniem oka, ale sukcesom wielokrotnie najlepszego sportowca Bielska-Białej zaprzeczyć się nijak nie da. Rok miniony to kolejne pasmo sukcesów: złote krążki Kawa przywiózł z europejskich czempionatów w wyścigach szybowcowych oraz był 2. na świecie podczas Mistrzostw Świata odbywanych w hiszpańskiej miejscowości Cerdanya.5. Sylwia Zyzańska (łucznictwo, Łucznik Żywiec)
Mistrzyni Polski w gronie juniorek, z sierpnia 2017 r. z jednoczesnym ustanowieniem trzech rekordów kraju, nie ma zamiaru poprzestawać na młodzieżowych sukcesach. W październiku 2019 roku zawodniczka Łucznika Żywiec wzięła udział w igrzyskach wojskowych w Wuhanie gdzie zdobyła srebrny medal. 4. Maja Chwalińska (tenis ziemny, BKT Advantage Bielsko-Biała)
Tenisistka bielskiego BKT Advantage w lipcu 2019 roku wygrała swój pierwszy turniej ITF, rozegrany w Bytomiu, w którym w finale pokonała Ninę Potočnik. To bodaj najbardziej znaczący z sukcesów Chwalińskiej w minionym roku. Na plus należy również zaliczyć start młodej zawodniczki w turnieju „Kozerki Open” w Grodzisku Mazowieckim, Chwalińska po bardzo zaciętym pojedynku w finale z z Dejaną Radanovic sięgnęła po triumf. 2019 rok to także awans Chwalińskiej na 219. miejsce w rankingu WTA. 3. Piotr Żyła (skoki narciarskie, WSS Wisła w Wiśle)
Apetyty po wyśmienitym roku 2018 były duże wśród kibiców skoczka WSS-u Wisła. Te z pewnością nie zostały nasycone, ale o braku sukcesów w przypadku Żyły nie można mówić. Żyła zakończył miniony sezon na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej ze 1131 punktami. Zajął też 3. pozycję w Pucharze Świata w lotach narciarskich 2018/2019 i ustanowił nowy życiowy rekord. Podczas konkursu w Planicy oddał skok na odległość 248 m. Do tego należy również dołożyć 2. miejsce w Willingen Five -  pomniejszym turnieju w skokach narciarskich.

 
2. Michał Haratyk (lekkoatletyka, Sprint Bielsko Biała)
Wywodzący się z Cieszyna lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą w roku 2019 w świetnym stylu triumfował podczas Halowych Mistrzostw Europy, z kolei 28 lipca 2019 poprawił własny rekord kraju rezultatem 22,32 m. Ponadto Haratyk za swoje niebagatelne osiągnięcia został oznaczony przez prezesa rady ministrów Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 


 
1. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe, Ustroń)
Mamy pełną świadomość tego, że wyżej wymiony jest jednym z tych sportowców, którego dokonań nie śledzimy z należytą starannością. Ale bynajmniej o sukcesach kierowcy rajdowego z Ustronia nie zapominamy. Po kilku latach popularny "Kajto" wraca na szczyt naszego zestawienia. 40-latek jest jak wino, co udowodnił rok miniony. Kajetanowicz został wicemistrzem świata klasy WRC2. Nie można również zapominać o sukcesach rajdowca na rodzimym podwórku. Kajetanowicz 7. z rzędu wygrał prestiżowy Rajd Barbórki.