Początkiem grudnia klub z Bielska-Białej poinformował o wypożyczeniu z Lechii Gdańsk 19-letniego Tomasza Neugebauera. Defensywny pomocnik dołączył do Lechii Gdańsk przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Wcześniej występował w Ruchu Chorzów, który wówczas rywalizował na poziomie II ligi. Młody piłkarz po przejściu do Biało-Zielonych nie był w stanie na stałe przebić się do wyjściowego składu. W rundzie jesiennej tegorocznych rozgrywek pojawiał się na murawie w zaledwie trzech meczach (2 ligowe oraz 1 pucharowe z Radunią). 

 

 

To nie jedyny młody zawodnik, który zimą może zasilić Podbeskidzie. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl do Bielska-Białej, na zasadzie wypożyczenia, może trafić Maksymilian Pingot z Lecha Poznań. 19-letni obrońca w obecnym sezonie wystąpił w dziesięciu spotkaniach pierwszej drużyny (5 ekstraklasa, 3 eliminacje do europejskich pucharów, 1 Superpuchar, 1 Puchar Polski) oraz zagrał w 7 meczach w II-ligowych rezerwach Kolejorza. 
 

Przypomnijmy, iż w przeszłości do Podbeskidzia na wypożyczenie trafiali już młodzi zawodnicy Lecha. W sezonie 2016/2017 był to Robert Gumny, a rok później Paweł Tomczyk.