Ruszyły turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Jako pierwsi o awans do fazy finałowej rywalizowali 20-latkowie. Pod koniec grudnia drużyna Rekordu Bielsko-Biała pojedzie do Unisławia.

rekord U-20 Podopieczni Piotra Szymury zmagania w Gliwicach rozpoczęli od... pościgu. Po czterech minutach rywalizacji z Juniorem Hurtapem Łęczyca przegrywali 2:0. „Rekordziści” źle weszli w mecz, długo szukali właściwego rytmu. Zaprezentowali ów rytm po przerwie. W odstępie kilkudziesięciu sekund, po podaniach Michała Czernka dwa gole zdobył Łukasz Biel. Pomimo kolejnych bramkowych okazji, przede wszystkim z udziałem „biało-zielonych”, wynik nie uległ zmianie.

Junior Hurtap Łęczyca – Rekord Bielsko-Biała 2 :2 (2:0) Gole: Biel - 2

W drugim spotkaniu Rekord zmierzył się z rówieśnikami z Łodzi. Różnica klas na parkiecie była widoczna. Trener Szymura, w przeciwieństwie do meczu otwierającego turniej eliminacyjny, dał pograć wszystkim zawodnikom. Zespół odwdzięczył się dobrą grą okraszoną siedmioma golami. Kolejne dwa trafienia zapisał na swoim koncie Biel, dwa gole zdobył także Szymon Szymański, który „odpuścił” trzecioligowy mecz w Rudzie Śląskiej.

Malwee Łodź – Rekord Bielsko-Biała 1:7 (0:2) Gole: Biel - 2, Szymański - 2, Górczyk, Skipioł, Kubica

Spotkanie z gospodarzami – GAF-em Jasną Gliwice – decydowało o tym, kto awansuje do finałów, które odbędą się w dniach 19-21 grudnia w Unisławiu. Rekord kontrolę nad mecze objął w 10. minucie po premierowym trafieniu, Marek Skipioł płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Po zmianie stron dołożyli młodzi zawodnicy z Bielska-Białej dwie bramki. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Gra z lotnym golkiperem przełożyła się na trafienie honorowe.

GAF Jasna Gliwice – Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:1) Gole: Skipioł, Szymański, Bernat

MVP turnieju wybrano Łukasza Biela, który wywalczył także tytuł króla strzelców.

Rekord: Kałuża, R.Jastrzębski – Bernat, Biel, Czernek, Szymański, Górczyk, Dudzik, Ł.Jastrzębski, Tutaj, Skipioł, Kubica, Skrzypiec, Konefał Trener: P.Szymura